Перед зустріччю з БАТЕ Олександрія попсувала нерви Шахтарю

12.08.2017 20:34
Чемпіон країни з великими зусиллями обіграв суперника, який в цій першості ще не перемагав
Шахтар Олександрія

Перемогу над Олександрією гірникам приніс точний удар Факундо Феррейри. фото shakhtar.com

У четвер Олександрії належить перша зустріч в кваліфікації Ліги Європи з БАТЕ. Тому матч з Шахтарем можна вважати генеральною репетицією для команди Володимира Шарана. Правда, гірники пріехаді в Олександрію відразу без трьох гравців збірної України (Ордець, Бутко і Малишев), одного з ключових гравців - Тайсона і Дентіньо. Але кадровий реєстр Шахтаря зараз такий, що навіть такі істотні втрати не впливають на ігровий потенціал команди. Відзначимо також, що через кадрових проблем гірників вдруге в цьому чемпіонаті отримав місце в основі ще один гравець збірної України - Коваленко. Правда, до кінця матчу йому зіграти не вдалося.  Почали поєдинок команди досить обережно. Ясна річ, що територіальна перевага була у гірників. Але Олександрія при цьому вела себе досить впевнено, при першій нагоді намагаючись грамотно контратакувати. Істотно пожвавилася гра лише в кінця першого тайму, після того як суперники за рішенням арбітра зробили невелику перерву на водопій. На 38-й хвилині олександрійці подали два поспіль кутових біля воріт Пятова і під час другого розіграшу Банада головою увігнав м'яч, чіркнувшій об перекладину, в ворота. До слова, в першій половині гри господарі подали відразу чотири кутових, в той час як гості - жодного. Звертає на себе увагу і той факт, що за тайм олександрійці сфолили 12 разів, а гірники шість. Але при цьому Степаненко і Кривцов за свої фоли отримали попередження. Відігрався Шахтар досить швидко - на 41-й хвилині Фред розкішним обвідним ударом з-за меж штрафного послав відскочив до нього м'яч в ворота господарів.   З самого початку другого тайму Шахтар обрушив на ворота Паньківа просто шквал атак. В одному з епізодів м'яч після удару Степаненка влучив у стійку. Ну а забили гірники на 60-й хвилині - Феррейра з меж воротарського головою замкнув навіс Бернарда. Відзначимо і той момент, що в першу чверть години після перерви гірники примудрилися заробити відразу чотири попередження! Часом пристрасті на полі кипіли неабиякі, але арбітр Євген Арановський впорався!   Лише після другого забитого м'яча підопічні Фонсекі знизили тиск. А ось Олександр не прімінулі цим скористатися. Підопічні Володимира Шарана знову стали з'являтися біля воріт Пятова, але робили це, ясна річ, з оглядкою на можливі контратакуючі дії суперника. Відігратися Олександрія могла на 81-й хвилині, але Банада не судилося стати героєм матчу - м'яч після його удару головою влучив у стійку, а розпластався на газоні Пятова підстрахував Ракицький, який вибив м'яч з воротарського. У підсумку гірники перемогли - 2: 1. А вболівальники Олександрії можуть очікувати матч з БАТЕ з виправданим оптимізмом - їх команда в протистоянні з учасником групового етапу Ліги чемпіонів виглядали дуже гідно.

Олександрія - Шахтар - 1: 2

Голи: 1: 0 Банада (38), 1: 1 Фред (41), 1: 2 Феррейра (60, Бернард). Олександрія: Паньків, Банада, Чеботаєв (Каленчук, 88), В.Бондаренко, Гітченко, Цуріков, Старенький (Полярус, 64), А.Сітало (Пономар, 65), Запорожан, Грицук, Бацула. Шахтар: Пятов, Срна, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Алан Патрік, 76), Марлос (Петряк, 84), Бернард (Азеведо, 90 + 3), Фред, Феррейра. попереджені: Запорожан (61), Банада (63) - Степаненко (29), Кривцов (45), Срна (54), Марлос (57), Коваленко (59), Фред (59).