Видовище в Харкові: супергол Мбокані, дві перекладини і гора карток

22.07.2017 20:34
Один з найбільш видовищних за останні роки матчів між Шахтарем і Динамо завершився перемогою киян - 1: 0

Удар Дьємерсі Мбокані став вирішальним у матчі. Фото офіційного сайту ФК Динамо

Другий раз протягом восьми останніх днів перетнулися доріжки вітчизняних грандів - цього разу в рамках Прем'єр-ліги. Як жартували перед грою самі футболісти обох команд, вони навіть не встигли скучити ... Чи не знаємо, наскільки суперники добре вивчили один одного за підсумками очного поєдинку за Суперкубок України, а також в переможних стартових матчах УПЛ, але аналітики команди1 з матчастиною ознайомилися досконально. Обидва складу вгадали на 100 відсотків! І з Патріком потрапили в точку, і з Шепелєвим, участь якого в грі після пошкодження м'яза могло піддаватися сумніву. Взагалі, Олександр Хацкевич вирішив не винаходити велосипед, віддавши перевагу побитому принципом про переможному складі. Основа вийшла та, що і проти Чорноморця у вівторок. Перший тайм, незважаючи на відсутність забитих м'ячів, вийшов досить жваво. Правда, моменти почали з'являтися не відразу, вже дуже чіпко, часом на межі фолу, діяли обидві команди на підступах до своїх штрафних майданчиків. Динамівці намагалися використовувати високий пресинг у відборі, при переході в атаку діяли розмашисто, великими силами. Бразильцям Шахтаря, в свою чергу, довелося добряче попотіти для створення чогось конструктивного ... За небезпечним епізодами. Били по воротах Гармаш, Сидорчук, виходив на оперативний простір Гонсалес, але все це були напівмоменти. По-справжньому небезпечний створили гірники. На 41-й хвилині Срна виграв боротьбу у Гонсалеса, скинувши м'яч Феррейрі, і той пробив метрів з восьми - Коваль парирував удар в упор. Ще можна згадати прорив Бернарда, штрафні у виконанні Бернарда і Тайсона. І вісім кутових за 45 хвилин. Нудно не було.

На одному диханні

Після перерви стало ще веселіше. Вже на 36-й секунді другого тайму Мбокані, перестрибнувши Кривцова в штрафний гірників, пробив головою точно в кут - 0: 1. Відзначимо ідеальну передачу Гармаша з місця правого крайнього. https://youtu.be/loItWOpSzU4 Через 11 хвилин після розіграшу стандарту гості могли подвоїти перевагу, однак після удару Гонсалеса метрів з 23-х м'яч струсонув поперечину. Тут же два стовідсоткові моменти створив Шахтар. Після удару Марлоса м'яч пролетів в метрі від штанги, а прохід Тайсона завершився влучанням у поперечину. В одній з контратак небезпечно пробив Гармаш (мимо). Шахтар відповів ударом Феррейри (надійно зіграв Коваль). Збільшилися швидкості, гра виглядала на одному диханні. В результаті один з найбільш видовищних за останні роки матчів між Шахтарем і Динамо завершився трудовою перемогою киян - 1: 0. Вітаємо Олександра Хацкевича з першим серйозним успіхом. Нехай навіть локальним.  Додамо, що такі матчі в УПЛ Шахтар і Динамо проведуть 29 липня проти відповідно Стали і Карпат. Кияни ж зараз переключаються на підготовку до зустрічі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів зі швейцарським Янг Бойз. Поєдинок відбудеться 26 липня в Києві. Сергій КОЗЛОВ
Шахтар - Динамо 0: 1 гол: 0: 1 Мбокані (46, Гармаш). Шахтар: Пятов - Срна, Кривцов, Ракицький, Ісмаїлі - Степаненко (Коваленко, 65), Алан Патрік (Бланко-Лещук, 86), Марлос, Тайсон, Бернард (Дентіньо, 79) - Феррейра. Динамо: Коваль - Морозюк, Хачеріді, Кадар, Віда - Ярмоленко, Сидорчук, Шепелев, Гонсалес (Циганков, 70), Гармаш (Корзун, 80) - Мбокані (Бесєдін, 77). попередження: Гонсалес (53), Коваль (68), Сидорчук (84), Хачеріді (84), Корзун (88), Марлос (89). арбітр: Ю.Можаровскій (Львів). 22 липня. Харків. Стадіон Металіст. 14 168 глядачів. Шахтар Динамо 14 (7)    удари  11 (5) 4 (3)  Удари в площину  1 (0)   9 (4) кутові  6 (4)   1 (1)  офсайди  9 (4) У дужках - показники першого тайму.