Цей день в історії збірної України. 20 липня

20.07.2017 09:30
Сьогодні народилися півзахисник, який свій єдиний матч у збірній провів на Стад де Франс, а також один з кращих бомбардирів в історії ЧУ 20 липня 1977 року - народився Алекс Сантос, Півзахисник збірної Японії. Бразилець, який в 17 років опинився в Японії, а в 2002 році почав грати за національну команду цієї країни. Перший матч провів проти збірної України - 21 березня 2002 року, в дебютному поєдинку біля керма нашої команди Леоніда Буряка (Японія у себе вдома виграла - 1: 0). Другий раз перетнувся з української збірної 12 жовтня 2005 року о Києві - і на цей раз перемогли господарі з тим же рахунком. Всього зіграв проти збірної України 112 хвилин.
Бідненко

Руслан Бідненко в збірній зіграв лише один матч, але де! .. Фото Миколи БОЧКА

1981 року - народився Руслан Бідненко, Український півзахисник і тренер. Є вихованцем бориспільського футболу, починав грати в місцевому Борисфені, звідки перейшов в Динамо. У складі киян не заграв, далі спробував сили в Дніпрі, Нафтовику-Укрнафта, Кривбасі, київському Арсеналі, Чорноморці, Зірці. Пограв також у чемпіонаті Казахстану, завершував кар'єру в Україні - ФК Полтава, Ретро (Ватутіне), клуби Київської області. Тренерську кар'єру розпочав у рідному спортінтернаті в Щасливому. До недавнього часу був старшим тренером юнацької команди ФК Зірка з Кропивницького. Пройшовши по всіх сходинках вікових юнацьких і молодіжної збірних України, Руслан дійшов і до національної. 6 червня 2004 дебютував в її складі, вийшовши на заміну на 71-й хвилині замість Михайла Старостяк в пам'ятному товариському матчі з Францією. Нагадаємо, в ті дні Французька федерація футболу святкувала сторіччя, а місцева збірна готувалася відстоювати титул чемпіона Європи і проводила останній спаринг перед від'їздом до Португалії на фінальний турнір. До слова, для збірної України це був 100-й матч в її історії. Для Бідненко той матч виявився єдиним, але в 2004 році Олег Блохін ще кілька разів викликав його до збірної України. Руслан був у запасі ще в матчах проти Туреччини та Албанії у відбірковому турнірі до чемпіонату світу 2006 року. Руслан був добротним центральним півзахисником, успішним в розпасовці і виконанні стандартів. 1985 рік - народився Євген Селезньов, Український нападник. Починав осягати ази футболу в рідній Макіївці, навесні 2002 року, потрапив в систему Шахтаря. В елітному дивізіоні українського футболу дебютував 4 березня 2007 - в складі Арсеналу, який очолював Олександр Заваров. Провів у столичному клубі півтора сезони, в чемпіонаті-2007/2008 забив 17 м'ячів і розділив 2-4 місця в списку кращих снайперів. Як наслідок - 24 травня 2008 дебютував в національній команді України в грі з Голландією, яка готувалася до фінального турніру Євро-2008. Селезньов вийшов на заміну замість Андрія Шевченка на 66-й хвилині вже за рахунку 0: 3 на користь суперника. Матч так і завершився. А 1 червня 2008-го відбувся дебют в стартовому складі - в грі зі Швецією (1: 0) молодий форвард провів всі 90 хвилин на полі. Влітку 2008-го Селезньов повернувся в Шахтар, щоб стати володарем Кубка УЄФА в 2009-му. Але стати ключовим форвардом в команді Мірчі Луческу йому не вдалося, і влітку 2009-го він пішов в Дніпро, де з ходу став своїм. Всього в Дніпрі Селезньов провів п'ять з половиною сезонів. Ще два рази повертався в Шахтар (в 2011-му з Дніпра, в 2016-м з Кубані), взимку 2017 го почав забивати в Туреччині за Карабюкспор. Всього в чемпіонаті України забив 111 м'ячів і в історичному рейтингу бомбардирів ЧУ поступається тільки Максиму Шацьких (124) і Сергію Реброву (123). При цьому Селезньов - кращий бомбардир Дніпра в чемпіонаті України (68), шостий в реєстрі Арсеналу (19), а ось в аналогічному списку Шахтаря - тільки 22-й (24). Був кращим бомбардиром чемпіонату України в сезонах-2010/2011 (Дніпро, 17 голів) і 2011/2012 (Шахтар, 14). У збірної України перший офіційний матч провела 6 вересня 2008 року (Білорусь - 1: 0), перший гол забив 19 листопада 2008-го (Норвегія - 1: 0), перший офіційний гол - 5 вересня 2009-го (Андорра - 5: 0 ). Всього в національній команді провів 55 матчів (2257 хвилин), забив 11 м'ячів, віддав 2 результативні передачі. У тому числі - 31 товариський матч (1169 хвилин), 4 голи, 1 гольова передача. В офіційних турнірах - 24 матчі (одна тисяча вісімдесят вісім хвилин), 1088 голів, 7 гольова передача. Брав участь у фінальному турнірі Євро-1 (2016 матчі, 2 хвилин), був в заявці на Євро-95 (не грав). Виступав у відборах ЧС-2012, ЧС-2010, Євро-2014 і ЧС-2016. 1987 рік - народився Ніал Макгинн, Нападник збірної Північної Ірландії. Автор одного з двох голів у ворота збірної України в матчі фінального турніру Євро-2016. Форвард шотландського Абердіна вийшов на заміну на 69-й хвилині, на 90 + 7-й поставив крапку в поєдинку - 2: 0. Цього літа поїхав в корейський Кванджу. Руслан Ротань: «На командному вечері заспівав «Воїни світла»