Шахтар без ряду ключових гравців не залишив шансів Ворсклі

18.07.2017 20:09
Гірники виграли стартовий матч в чемпіонаті дев'ятий рік поспіль!

Так Факундо Феррейра забив перший м'яч у ворота Ворскли ... Фото shakhtar.com

Якщо для Ворскли це був перший офіційний матч сезону, то Шахтар вже встиг виграти трофей, перемігши в матчі за Суперкубок Динамо. Правда, та перемога далася гірникам дорогою ціною. У поєдинку проти киян дискваліфікацію заробив Степаненко і травми отримали Малишев і Тайсон. Якщо згадати ще про дискваліфікацію Фреда, який тільки з серпня зможе грати за гірників, то можна сміливо говорити, що у Паулу Фонскекі було достатньо проблем в середній лінії. Особливо на позиції опорних півзахисників.   Але кадровий потенціал гірників дозволяє їм з честю виходити навіть з таких непростих ситуацій. По крайней мере, на внутрішній арені. При цьому Фонсека спочатку навіть залишив на лаві запасних Танковського, який на думку більшості фахівців, повинен був зайняти одне з місць у центрі поля. Наставник випустив в центр півзахисту Коваленко, Алана Патріка і Дентіньо, які в повноцінному кадровому варіанті Шахтаря вважаються атакуючими гравцями. А Дентіньо, за словами наставника гірників, і зовсім розглядається їм як кандидат на місце на вістрі атаки. У тренерському штабі Ворскли зараз асистентом у Василя Сачко працює досвідчений Іван Балан. Зрозуміло, що вони не могли не звернути увагу на атакуючий варіант середньої лінії гірників. Та й приклад Шахтаря, який з перших хвилин включив форсаж в матчі за Суперкубок, напевно стояв перед очима. Ось і Ворскла не стала придивлятися до грізного опонента, і відразу ж спробувала взяти ініціативу в свої руки. І якби не блискуча гра в воротах екс-ворсклянина Андрія Пятова, план Ворскли міг би принести їй вагомі плоди. А так ... На 27-й хвилині, коли гірники вже зрозуміли, що жартувати з полтавчанами не варто і посилили тиск, в ворота Шуста влетів досить курйозний м'яч. Ні, сам, гольовий удар Феррейри був бездоганним, але ось гольову передачу йому Марлос віддав ... послизнувшись. У другому таймі шансів відзначитися у господарів вже не було. Гірники на класі контролювали ситуацію, а технічна майстерність гравців Шахтаря дозволяло реалізовувати ігрову перевагу в голи. Спочатку Марлос немов рукою з-за меж штрафного поклав м'яч в притирання зі стійкою. А в самому кінці поєдинку, практично з фінальним свистком, Алан Патрік віддячив наставника за довіру і знову з-за меж штрафного вразив ворота Шуста. 0: 3.  Відзначаємо дебют в основному складі Шахтаря півзахисника збірної України Івана Петряк. А також ту обставину, що Шахтар виграє стартовий поєдинок чемпіонату дев'ятий раз поспіль! Залишається додати, що захисник збірної України Микола Матвієнко, який належить Шахтарю, але зараз грає в Ворсклі, не взяв участі в поєдинку за умовами орендної угоди. Весь матч на лавці гірників провели також ще два основні захисники збірної України - Ярослав Ракицький і Богдан Бутко. Наступний матч Шахтар проведе в суботу 22 липня в Харкові. Суперників команди Паулу Фонсека знову буде київське Динамо.
Ворскла - Шахтар - 0: 3 18іюля. Полтава. Стадіон ім. А.Бутовского. Голи: 0: 1 Феррейра (27, Марлос), 0: 2 Марлос (66, Алан Патрік), 0: 3 Алан Патрік (90 + 3, Срна). Шахтар: Пятов - Срна, Кривцов, Ордець, Ісмаїлі - Коваленко, Алан Патрік - Марлос, Дентіньо (Пятряк, 82), Бернард (Танковскій, 71) - Феррейра (Бланко-Лещук, 87).   Ворскла  Шахтар 11 (5) Удари 15 (7) 3 (2) Удари в створ 9 (3) 5 (1) Кутові 6 (2) 2 (0) Офсайди 3 (2) У дужках - показники першого тайму.