11:11 - Шахтар зрівняв рахунок в кубковій гонці з Динамо

17.05.2017 22:10
Ефектний гол Марлоса в кінці фінального матчу в Харкові приніс гірникам черговий золотий дубль

Фото Олексія Кликова

Після тривалої перерви великий футбол повернувся до Харкова в кінці осені минулого року, коли збірна України приймала на Металісті сербів в контрольному матчі. Після цього Шахтар зустрічався тут з Сельтою в Лізі Європи. А не так давно проформіл чемпіонський титул в поєдинку з Зорею, але матчу з таким підвищеним градусом напруження, при всій повазі до 1/16 фіналу міжнародного турніру, не було. Фінал - це коли у тебе один матч хвилин, щоб стати володарем цілого титулу, а для Динамо цей титул міг стати хоч якийсь віддушиною всього сезону. Чи не самого провального в історії, але одного з найгірших - поза всякими сумнівами ...

23 українця для Андрія Шевченка

Стабільність складу давно стала візитною карткою головних тренерів кращих команд України. Ось вже якщо гнуть свою лінію Паулу Фонсека і Сергій Ребров - гнуть до останнього. Майже місяць пройшов з дня попереднього побачення Шахтаря і Динамо, А наставники не зробили жодної перестановки в основі. Як не критикували їх за невиразний футбол в поєдинок, зіграний 21 квітня, але кермові залишилися при своїй думці, а це значить, що нас очікувала така шахова партія. З самого початку в ній брали участь 12 українських футболістів, а в цілому в протоколах значилися прізвища 23-х потенційних кандидатів в національну команду країни. Так що Андрій Шевченко прилетів до Харкова не дарма.

У 2017 році Марлос ще не забивав

Втім, не можна сказати, що команди почали обережно. Футболісти Шахтаря намагалися включати високий пресинг, і на 6-й хвилині динамівці втратили м'яч на своїй половині в простій ситуації. Гірники отримали право на штрафний, Даріо Срна зробив подачу, і м'яч влучив у руку Александар Пантич. Арбітр матчу Костянтин Труханов, з яким оранжево-чорні виграли 12 з 13-ти поєдинків, взагалі не думав і відразу вказав на точку. Пенальті викликався бити Марлос, який у 2017 році не забив жодного м'яча. Але це було помилкою. Коли ти так довго не забиваєш, потрібна інша відповідальність, а бразилець пробив по-піжонськи, з підсіканням, і потрапив в поперечину. Другий матч поспіль Динамо програло Шахтареві дебют, але на цей раз гірники не змогли отримати з цього вигоду ...

Нудьга для уболівальників, урок для фахівців

Потім гра стала зовсім сухий. Команди діяли настільки злагоджено і компактно, що нікому з них взагалі не вдавалося проводити швидкі атаки. Моментів не було абсолютно, хоча на 22-й хвилині Андрій Ярмоленко, отримавши довгий пас від Пантич, опинився на гарній ударній позиції, але толком пробити не зумів. До кінця першого тайму прицільних ударів ми б і не побачили. Вболівальники продовжували б нудьгувати, а фахівці - вивчати компактність оборонних перебудувань. Але гру оживив Денис Гармаш, який на останній хвилині тайму розігнав небезпечну контратаку і вивів майже один на один з воротарем Ярмоленко. Андрію П'ятову вдалося скоротити кут обстрілу, а кращий бомбардир збірної України не влучив у ворота після удару правою ногою. Так і закінчили. Йшла гра нервів. Гра до першої помилки, але допускати їх ніхто не хотів. Не було навіть звичної заруби - арбітр не зафіксував до перерви і 10-ти порушень правил. Найцікавіше команди залишили на другий тайм ... Кінець першого тайму вселив в динамівців певну впевненість: відразу після перерви Ярмоленко знайшов момент для свого фірмового зміщення в центр і удару вже з робочою, лівої ноги - голкіпер збірної України знову зіграв впевнено. Тут же Денис Гармаш розігнав перспективну контратаку, суміші в центр, але своєчасний пас не віддав і намалював випад на свої ворота. Динамівцям пощастило, що після прострілу Ісмаїлі м'яч не зміг замкнути ніхто з трьох вбігає в штрафний майданчик.

П'ять ударів Андрія Ярмоленко

Другий тайм пішов веселіше, і на 53-й хвилині Ярмоленко завдав свій п'ятий удар по воротах Пятова, який знову намертво взяв м'яч. Тут же Марлос заробив спірне, але перспективний штрафний, його взявся виконати Ярослав Ракицький і пробив у стінку. Гірники прибрали територіальну ініціативу до своїх рук, заробивши під кінець години гри сім стандартів. Втім, оборона Динамо працювала бездоганно. Було помітно, що Сергій Ребров добре вивчив всі маневри Шахтаря. Минуло 60 хвилин - і поєдинок знову перейшов в режим очікування.

Ребров моментально відреагував на порушення дисципліни

Втома повинна була ось-ось позначитися, і першими вирушили розминатися запасні столичної команди. Вибір припав на Сергія Рибалку, який замінив Сергія Сидорчука, але тут не у втомі була справа - просто півзахисник збірної України отримав попередження за розмови, і Ребров, по суті, моментально відреагував на порушення дисципліни. У цей момент у Шахтаря пішли розминатися Олександр Зубков і Дентіньо, хоча напрошувалися заміна Факундо Феррейри. Аргентинський нападник тут же прокинувся, і на 69-й хвилині завдав свій перший удар по воротах у грі. Кандидат в національну команду Артем Бесєдін не мав в цей вечір і такої статистики.

Труханів пошкодував Срну - і Марлос забив

До кінця матчу динамівці трохи ожили і навіть заробили кілька штрафних ударів. Один з них після навмисного удару Срни по ногах Гармаша, але Труханів пошкодував капітана Шахтаря і не показав йому другу, стовідсоткову жовту картку. Все йшло до того, що до кінця основного часу так і не буде помилок. Їх, в загальному, і не було - сольний прохід Марлоса і наступний потім постріл в дев'ятку стали наслідком високого індивідуальної майстерності бразильця. Хоча опорна зона Динамо явно недопрацювала. Так, на 81-й хвилині рахунок став 1: 0 на користь гірників, а Марлос після 1 445 хвилин сухий серії, нарешті, забив.

11-й кубковий трофей для Шахтаря

Далі пішла рідна стихія Фонсекі. Спочатку він випустив на заміну штатного руйнівника Максима Малишева, а потім, не соромлячись тягнути час, зробив дві традиційні заміни в компенсований арбітром час. Динамівці не змогли створити навіть хоч якийсь навал. Пропустивши м'яч, вони жодного разу не вдарили по воротах і подали всього один кутовий. Ребров перейшов на гру в два центральні захисники, випустивши на поле Віктора Циганкова, але і це не принесло результату. У підсумку Шахтар виграв свій 11-й Кубок України і наздогнав за кількістю таких трофеїв Динамо.

Шахтар - Динамо - 1: 0

Гол: Марлос (81, Пятов). На 7-й хвилині Марлос не реалізував пенальті (перекладина). Шахтар (4-2-3-1): Пятов - Срна, Кучер, Ракицький, Ісмаїлі - Степаненко, Коваленко (Малишев, 84) - Бернард (Зубков, 90 + 1), Марлос, Тайсон - Феррейра (Ордець, 90 + 3) . Динамо (5-4-1): Коваль - Морозюк, Пантич, Віда, Кадар (Циганков, 84), Антунеш - Ярмоленко, Шепелев, Сидорчук (Рибалка, 67), Гармаш - Бесєдін. 17 травня. Харків. ОСК «Металіст». 25 000 глядачів. +8 С. арбітр: К.Труханов (Харків), асистенти: А.Войтюк (Запоріжжя), О.Плужнік (Харків). Резервний арбітр: Ю.Можаровскій (Львів). Резервний асистент: С.Беккер (Харків). Директор матчу ФФУ: А.Прохоровіч (Суми). Суддівський спостерігач: С.Задіран (Дніпропетровськ). Офіцер безпеки ФФУ: Д.Косінов (Харків). попереджені:  Сидорчук (53, неспортивна поведінка), Срна (55, груба гра). Кадар (76, неспортивна поведінка), Феррейра (77, неспортивна поведінка), Гармаш (90 + 4, груба гра), Пятов (90 + 4, затягування часу). Євген ГРЕСЬ, Сергій ДЕМ'ЯНЧУК з Харкова