12 км від Андрія Ярмоленка. Скромний урожай легіонерів збірної України

25.09.2018 10:27
У минулий уїк-енд легіонери збірної України в цілому завдали по воротах 17 ударів, але в створ потрапили лише три рази Шевченко На поєдинки проти Італії і Чехії головний тренер збірної України Андрій Шевченко викликав вісім легіонерів, А ще чотирьох футболістів, які виступають за кордоном, залишив в резервному списку. Але в минулий уїк-енд відразу п'ять з 12-ти гравців з різних причин на поле не виходили - Андрій Лунін, Олександр Зінченко, Євген Хачеріді, Євген Коноплянка та Євген Селезньов. На діях Андрія Ярмоленко в матчі з Челсі ми зупинилися докладно (до цього варто додати, що півзахисник Вест Хема пробіг за гру 11 700 метрів і зробив 130 спринтів - кращий результат в команді), а тепер спробуємо розібрати досягнення інших футболістів, які можуть приїхати в розташування головної команди країни.

Один тайм для Малиновського

Найрезультативніший український футболіст нинішнього сезону, півзахисник бельгійського Генка Руслан Малиновський, зіграв в минулому турі один тайм у виїзному матчі з Серкль-Брюгге, в якому шахтарі розібрали свого суперника на запчастини - 5: 2. Перший гол гості забили на 23-й секунді матчу. Розіграли м'яч з центра поля, виконали 11 передач, дві з яких було в активі українця, і завдали разючого постріл. Наш хавбек на цей раз не забив, але за 45 хвилин завдав п'ять ударів по воротах. Все з дальньої дистанції, але точним виявився лише один постріл - з гострого кута зі штрафного. Цікаво, що за тайм Малиновський виконав 65 передач з точністю 91% і виграв п'ять єдиноборств з семи. Заміна нашого футболіста була пов'язана виключно з бажанням тренера поберегти його сили - вже завтра Генк проводить матч Кубка Бельгії, а в суботу відбудеться гра чемпіонату.

Повний провал Пластуна

Провальним вийшов поєдинок для Гента, який приймав лідера бельгійської ліги - Брюгге. Буйволи програли з рахунком 0: 4. Вони хоч і завдали в два рази більше ударів по воротах суперника (26 проти 12-ти), часто пропускали контратаки. З великим жалем доводиться констатувати, що до трьох з чотирьох м'ячів гостей саме пряме відношення мав наш захисник Ігор Пластун (InStat Index - 187 балів). За весь матч він програв 10 єдиноборств, але при цьому двічі пробивав по чужих воротах після подач з кутових. Ось тільки з точністю не склалося - в поточному сезоні у Пластуна було вже 11 спроб уразити ціль, але у ворота він потрапив лише один раз. Не пішла гра проти Брюгге і у Романа Яремчука, який на цей раз діяв на позиції правого півзахисника. У нападника збірної України було п'ять (!) Спроб уразити ціль, але в створ воріт він теж не потрапляв і був замінений в середині другого тайму.

Поєдинок проти Стандарда півзахисник Андерлехта Євген Макаренко може записати собі в актив. фото twitter.com/rscanderlecht

Сольний прохід Макаренка

Важливу перемогу над Стандардом здобув Андерлехт (2: 1), в складі якого весь поєдинок відіграв Євген Макаренко - і відіграв на хорошому рівні. В його активі було 49 передач з точністю 84%, шість виграних єдиноборств з 11-ти, п'ять відборів, 10 перехоплень і один удар по воротах з дальньої дистанції після сольного проходу, з яким ледве впорався воротар. Ефективність гри українця за оцінками InStat склала 274 бали - один з кращих показників по команді.

Кравець отримав травму?

Не зміг дограти матч проти Сарагоси захисник Луго Василь Кравець - його замінили на 63-й хвилині. За версією наших іспанських колег, причиною стала травма, але, судячи з викликом Андрія Шевченка, ступінь пошкодження не дуже серйозна. Весь поєдинок на Кубок Угорщини проти скромного суперника провів Іван Петряк, але на цей раз півзахисник Ференцвароша Не вирізнявся результативними діями. Хоча і віддав три гострі передачі і завдав два удари по воротах. Загалом, для наших футболістів цей уїк-енд вийшов досить скромним, але найбільше вразила їх точність при завершенні атак - три сумарних удару у ворота з 17-ти спроб (18%). Юрій ДЕНИСЕНКО Збірна тижня. Версія КОМАНДИ 1