День в історії. Народився чемпіон України і Литви

15.06.2022 16:03

Сьогодні відзначає день народження Юрій Грицина - екс-футболіст збірної України, який завойовував чемпіонство в Україні з Динамо, а в Литві - з Каунасом

Юрій Грицин. Фото dynamo.kiev.ua

15 червня

1971 рік - в місті Сєверодонецьк Луганської області народився Юрій Грицина, в активі якого два матчі за збірну України Дебют відбувся 18 травня 1993 року у товариській зустрічі з Литвою (2:1) Другу та останню гру в національній команді Юрій провів 26 червня того ж року з Хорватією (1:3). Кар'єра Грицини розпочиналася у луганській Зорі, за яку півзахисник встиг зіграти у першій лізі ще союзного чемпіонату. Талант Юрія привернув увагу Валерія Лобановського і незабаром футболіст опинився в Динамо. Став чемпіоном України 1993, 1994 років. Після Динамо півзахисник більшу частину кар'єри провів у Росії. Виступав за тюменський Динамо-Газовик, елістинський Уралан, саратовський Сокіл, тульський Арсенал, новоросійський Чорноморець, ставропольське Динамо та нижньоновгородську Волгу.

Фініш кар'єри в Черкасах

Також Грицина встиг зіграти за Каунас, з яким став чемпіоном Литви, і латвійський Діттон, з яким завоював срібло чемпіонату. У 2008 році, через тривалий період поза професійного футболу, Юрій повернувся в чемпіонат України. Відіграв сезон у другій лізі за Черкаський Дніпро. Завершивши з професійною кар'єрою футболіста, Грицина продовжив грати в аматорських клубах. Також почав працювати тренером, в тому числі входив в штаби юнацьких збірних України. Регулярно бере участь у ветеранських матчах.

2012 рік — цього дня дев'ять років тому на Донбас-Арені Україна грала з Францією у рамках фінального турніру Євро-2012. Після стартової перемоги над Швецією вірилося у краще. Але матч із самого початку не задався. Проливна злива, затримка, що грала на нервах гравців. Взяв кураж Менез, який ще до перерви завдав безліч проблем нашій збірній, спочатку П'ятов виручав, а на випади форварда ПСЖ відповідали Ярмоленко і Шевченко.

Залишалося сподіватися на перемогу над Англією ...

Проте після перерви Бензема відкинув м'яч Менезу, який підробив його та пробив з-під Селіна – 0:1. А буквально за три хвилини подарунком Каріма скористався вже Кабай із Ньюкасла. Після чудового пасу Бензема той продавив наш захист і завдав простого, але разючого удару — 0:2. Намагання наших відігратися були скромні, а ось гості розіграли ще кілька гострих атак. У результаті — поразка, і лише перемога у матчі з Англією могла давати надію на продовження виступів після групового етапу.