238. Хорватія - Україна

24.03.2017
Загреб, Максимір
1:0
Навіть нічиєї, яка представлялася непоганим результатом, збірна України в Загребі не добилася. Втім, не забуваємо, що, по-перше, це був матч п'ятого туру відбіркового турніру ЧС-2018, і попереду ще половина дистанції, а по-друге, нам протистояла одна з найсильніших національних команд Європи, з гравцями Реала, Барселони і Ювентуса в складі, до того ж грала на своєму полі. З огляду на всі обставини, потрібно було стрибнути вище голови. Не змогли…
Артем Кравець

... Хорватський збірну ми вивчили настільки ретельно, що, навіть з урахуванням вимушених замін основних гравців Чорлука і Врсалько, стартовий склад картатих вгадали на сто відсотків. А ось зі своєю командою вийшло не все так просто. З Матвієнко ми не помилилися. Андрій Шевченко, вже не раз демонстрував свою сміливість в кадрових варіаціях, за відсутності дискваліфікованого Соболя на лівому фланзі ризикнув кинути в бій дебютанта. З ким несподівано прорахувалися в своїх передматчевих схемах, так це з Ракицьким. Здавалося, в процесі формування центральної осі оборони тренерський штаб вибирав між Кучером і Ордець, але, виявилося, обох наставники побачили саме в парі. На правій бровці після непотрапляння в заявку Федецького автоматично прописався Бутко. Центральний трикутник в середній лінії сформували Степаненко, Ротань, Коваленко, на краях прогнозовано розташувалися Ярмоленко і Коноплянка, на вістрі - Кравець. Якщо перші чверть години команди придивлялися одна до одної, діючи позиційно (можна згадати хіба що спробу Калинича замкнути гостру подачу Модріча), то після образливої ​​втрати Коваленко в центрі поля і удару Манджукич з 17-ти метрів у штангу на 15-й хвилині гра суттєво загострилася. Незабаром після передачі Ракитича небезпечно головою пробив Калинич - вище воріт. На 18-й хвилині Ярмоленко потужним ударом з меж штрафного майданчика змусив попотіти Субашич, а на 23-й Кравець ледь не скористався помилкою на виході голкіпера Монако і лежачи коліна не проштовхнув м'яч у ворота. У свою чергу двічі нас змусив понервувати Ракітіч. Наші футболісти намагалися пригальмувати розмашисті атаки господарів, і спочатку це їм вдавалося. Більш того, збірна України часом грамотно притримувала м'яч. А що стоять хорвати без нього - всім зрозуміло. У цьому контексті гол Калініча на 38-й хвилині був дуже недоречно. Хоча і вийшов досить ефектним. Спрацювала зв'язка Модріч - Ракітіч, ​​і після пасу п'ятою останнього екс-форвард Дніпра, звільнившись з-під опіки Кучера, пробив під поперечину. 1: 0.
Тін Едвай і Іван Ордець

Після цього до перерви у нашої команди була одна можливість вирівняти становище, але Коноплянка з 25-ти метрів зі штрафного пробив у руки воротарю. У другому таймі хорвати спочатку трохи знизили активність, діючи, як кажуть, по рахунку. Іншими словами, заманювали гостей на свою половину поля, поставивши за мету впіймати їх у контратаках. Кілька з таких, коли головою били Манджукич і Віда, могли завершитися для нас сумно. На жаль, збірна України не змогла переламати хід поєдинку. Коноплянка, Ярмоленко, Коваленко в окремих епізодах проявляли активність в конструюванні атак, проте картаті грамотно оборонялися і в цілому контролювали ситуацію. Два реальних моменту наші створили в кінцівці матчу з інтервалом в три хвилини (78, 81). Але в обох епізодах завадив динамівець Віда. Спочатку він не дозволив Ярмоленко вдало зіграти на добиванні (Субашич парирував удар Коноплянки зі штрафного), а потім перервав гострий простріл Матвієнко. Андрій Шевченко на останніх хвилинах навіть випустив Бесєдіна (в пару до вийшов раніше на заміну Селезньову), але хід з двома нападниками, на жаль, не пройшов. Андрій БОГАЧЕВ, Валерій Новобранець, Данило Радовська із Загреба Фото Олексія Кликова і Євгена КРАВСА

Збірна Хорватії - збірна України - 1: 0

гол: 1: 0 Н.Калініч (38).
Хорватія (4-2-3-1): 23.Субашіч - 13.Едвай, 6.Мітровіч, 21.Віда, 22.Піваріч - 10.МОДРІЧ, 19.Бадель - 11.Брозовіч (15.Рог, 90 + 1), 7.Ракітіч (8.Ковачіч, 79 ), 17.Манджукіч - 16.Н.Калініч (9.Крамаріч, 87). запасні: 1.Ліваковіч, 12.Л.Калініч, 3.Лешковіч, 14.Чоп, 18.Брадаріч, 20.Пьяца.
тренер: Анте Чачіч.
Україна (4-1-4-1): 12.Пятов - 2.Бутко, 5.Кучер, 3.Ордец, 4.Матвіенко - 6.Степаненко - 7.Ярмоленко, 22.Коваленко (18.Беседін, 85), 14.РОТАНЬ (16.Сідорчук, 77), 10.Коноплянка - 9.Кравец (11.Селезнев, 59). запасні: 1.Бойко, 23.Н.Шевченко, 8.Морозюк, 13.Петряк, 15.Малишев, 17.Циганков, 19.Шахов, 20.Ракіцкій, 21.Зінченко.
тренер: Андрій Шевченко.
арбітр: А.Матеу Лаос (Іспанія). попереджений: Ротань (37).
24 березня 2017 року. Загреб. Стадіон Максимір. 27 350 глядачів. Матч відбіркового турніру ЧС-2018.