292. Шотландія - Україна

01.06.2022
1:3

Збірна України переграла команду Шотландії та вийшла у фінал плей-офф ЧС-2022

Сьогодні у поєдинку 1/2 фіналу плей-офф ЧС-2022 у Глазго на стадіоні Хемпден Парк зустрілися збірні Шотландії та України.

Наставник «синьо-жовтих» Олександр Петраков вважав за краще випустити у стартовому складі найдосвідченіших гравців, як і його візаві Стів Кларк, який зустрів виконання гімну України перед матчем з прапором нашої країни в руках. Зазначимо, що за поєдинком із трибун стежив екс-тренер нашої збірної Андрій Шевченко.

Перший шанс біля воріт суперника українці здобули вже на 8-й хвилині. Віктор Циганков центром увірвався до штрафного майданчика, отримав поперечну передачу і потужно пробив, проте воротар шотландців перевів м'яч на кутовий.

На 17-й хвилині супермомент упустив Андрій Ярмоленко, який опинився в забійній позиції на воротарській лінії, але знову голкіпер опинився на висоті. А ось на 33-й хвилині півзахисник Вест Хема не схибив. він отримав блискучу вертикальну передачу від Руслана Малиновського та відправив м'яч за комір Крейгу Гордону – 1:0.

Одразу після перерви підопічні Олександра Петракова подвоїли свою перевагу. На 49-й хвилині навісна передача Олександра Караваєва знайшла у штрафному майданчику Романа Яремчука і наш форвард ударом головою змусив вдруге капітулювати голкіпера збірної Шотландії.

А на 57-й хвилині Степаненко та Бущан організували перепасування біля власних воріт і лише дивом не привезли собі гол у відповідь. Шотландці явно перехопили ініціативу, і наша команда опинилася під справжнім пресом. На 67-й хвилині Джон Макгінн пробивав головою і лише кількох сантиметрів йому не вистачило, щоб вразити наші ворота.

На 76-й хвилині чергова небезпечна атака і знову два найнебезпечніші моменти, але з ударом Макгінна впорався Георгій Бущан, а другий постріл заблокували захисники. Але за дві хвилини Каум Макгрегор таки пробив нашу оборону – 1:2.

А на 83-й хвилині Артем Довбик просто зобов'язаний був забивати, але отримавши відмінну передачу від Михайла Мудрика, вийшов віч-на-віч і дуже забарився, так і не пробивши по воротах. За дві хвилини до фінального свистка класний шанс мав Олександр Зубков, але пробив трохи повз ворота. А під кінець Артем Довбик знову вийшов на рандеву з Гордоном і цього разу не схибив.

3:1 – просто блискуча перемога України.

Збірна Шотландії - збірна України - 1:3

Голи: 0:1 Ярмоленко (Малиновський, 33), 0:2 Яремчук (Караваєв, 49), 1:2 Макгрегор (79), 1:3 Довбик (Зінченко, 90+5).

Шотландія (3-4-1-2): 1.Гордон - 4.Мактоміней, 5.Хенлі, 16.Купер (13.Хендрі, 68) - 22.Хіки, 14.Гілмор (17.Армстронг, 68), 8.Макгрегор, 3.РОБЕРТСОН - 7.Макгін - 9.Дайкс (11.Крісті, 46), 10.Адамс.

Запасні: 12. Маршалл, 21. Келлі, 2. О'Доннелл, 6. Сауттар, 15. Маккенна, 18. Стюарт, 19. Браун, 20. Фергюсон, 23. Тейлор.

Тренер: Стів Кларк.

Україна (4-3-3): 1.Бущан - 21.Караваєв, 13.Забарний, 22.Матвієнко, 16.Міколенко - 6.Степаненко (5.Сидорчук, 90), 8.Малиновський (10.Шапаренко, 72), 17.Зінченко - 7.ЯРМО 20.Зубков, 78), 9.Яремчук (11.Довбик, 78), 15.Циганков (14.Мудрик, 72).

Запасні: 12.П'ятов, 23.Різник, 2.Соболь, 3.Бондар, 4.Сирота, 18.Пихаленок, 19.Качараба.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: Д.Маккелі (Голландія).

Попереджені: Дайкс (45), Макгінн (59) - Яремчук (5), Малиновський (11), Шапаренко (84).