16.11.2021
0:2

Національна збірна України на виїзді обіграла Боснію і Герцеговину та пробилася у плей-офф відбору ЧС-XNUMX.

Фото УАФ

Останній матч синьо-жовтих 2021 року проходив у Зениці. Сьогодні з боснійцями нашій команді потрібна була лише перемога, щоб розраховувати на друге місце у групі та потрапляння в плей-офф відбору. Однак і від паралельної гри Фінляндія — Франція залежало багато.

У спарингу з Болгарією (1.1) Олександр Петраков задіяв схему 4—3—3. У такій формації українці розпочали й сьогоднішній матч. Відзначимо вихід в опорній зоні Степаненка, а також появу Циганкова ліворуч. Крім них, порівняно з товарняком повернулися до основного складу Забарний та Яремчук. Поза заявкою залишилися Корнієнко та Сікан.

Фото УАФ

Боснія та Герцеговина втратила шанси на мундіаль після поразки від Фінляндії (1.3). Тому наставник балканців Івайло Петєв виставив експериментальний склад, на що раніше натякав. З різних причин були відсутні головні зірки команди — Джеко, П'янич та Колашинац.

Боснійці налаштувалися серйозно

Синьо-жовті розпочали гру в контролі м'яча, тоді як суперники діяли другим номером. На перших хвилинах небезпечними ударами з-за меж штрафного відзначилися Маліновський і Зінченко — в обох випадках м'яч розминувся зі стійкою. Пізніше Яремчук ледь не замкнув простріл Соболя, а на 25-й хвилині Роман пробив точно у Васіля після класного закидання в штрафний.

Фото УАФ

Боснійці відповіли добрим моментом Демировича, який вирішив пробити в дотик після закидання, — мимо. Потім з-за штрафного вистрілив Ярмоленко, але м'яч знову розминувся зі стійкою. Далі наша команда упустила ініціативу, і після тривалого затишшя господарі ледь не відкрили рахунок. На 45-й хвилині Хаджикадунич пробив після кутового головою, а Бущан перевів м'яч у стійку.

Усі зірки зійшлися

На початку другого тайму українцям насилу вдавалося розкривати щільну оборону суперника. Проте на 59-й хвилині нашій збірній вдалася класна атака, яка завершилася голом. Циганков прорвався лівим флангом і прострілив, Ярмоленко не дали пробити, але Зінченко, який набіг, відправив м'яч у порожні ворота.

Фото УАФ

Враховуючи події в паралельному матчі, десь синьо-жовті почали грати на утримання. Боснійці цим скористалися та почали створювати моменти. Бущан врятував після удару Ахмедходжича після кутового, а також потягнув «бісіклету» Превляка.

І тут вчасно спрацювали заміни Петракова. На 79-й хвилині в контратаці Шапаренко віддав на Довбика, який вибіг віч-на-віч і збільшив перевагу нашої команди. Наприкінці форвард Дніпра-1 міг зробити дубль, коли розібрався із захисником та голкіпером, але його удар у порожні ворота відбив Ковачевич.

Фото УАФ

У результаті синьо-жовті втримали здобуту перевагу, а Фінляндія на своєму полі програла Франції. Збірна України посіла друге місце у групі і тепер візьме участь у стикових матчах у березні наступного року.

Збірна Боснії та Герцеговини - збірна України - 0:2

Голи: 0:1 Зінченко (58), 0:2 Довбик (Шапаренко, 79).

Боснія та Герцеговина (4-3-3): 1.Василь - 16.Ахмедходжич, 3.Хаджикадунич, 19.КОВАЧЕВИЧ, 4.Сушич - 21.Прчич (8.Крунич, 64), 18.Хаджиахметович (17.Наліч, 71), 10.Гояк (13. 64) - 20.Стеванович, 23.Демирович (11.Кодро, 80), 7.Менало (9.Превляк, 71).

Запасні: 12.Шехич, 22.Піріч, 2.Чівіч, 5.Йовичич, 6.Саничанин, 14.Зількіч, 15.Ципетич.

Тренер: Івайло Петев.

Україна (4-3-3): 1.Бущан - 18.Тимчик, 13.Забарний, 22.Матвієнко, 2.Соболь (10.Шапаренко, 64) - 6.Степаненко, 8.Малиновський (5.Сидорчук, 81), 17.Зінченко - 7.ЯРМОЛЕНКО 21.Караваєв, 81), 9.Яремчук (11.Зубков, 75), 15.Циганков (16.Довбик, 75).

Запасні: 12.П'ятов, 23.Різник, 3.Качараба, 4.Кривцов, 14.Буяльський, 19.Гармаш, 20.Коваленко.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: А.Матеу Лаос (Іспанія).

Попереджені: Демирович (66), Хаджикадунич (90+3) — Забарний (66).

16 листопада 2021 року. Зіниця.

Стадіон Біліно Поле. 3 глядачів.

Матч відбіркового турніру ЧС-2022.

В тему

Наставник збірної Боснії і Герцеговини: «Результат не по грі»

Після виходу до плей-офф ЧС-2022 Олександр Петраков сміливо оцінив шанси збірної України

Збірна України вибила запасні двері від ФІФА та УЄФА на чемпіонат світу-2022: залишилося лише ввійти (фото)

Жеребкування плей-офф ЧС-2022: ФІФА змушує Україну зіграти на виїзді

Олександр Призетко: «Ключовим епізодом у Зениці став сейв Бущана»

Преса Боснії і Герцеговини: «Причиною конфлікту між українцями та боснійцями став російський прапор»

InStat: Олександр Зінченко — найкращий гравець матчу Боснія і Герцеговина — Україна

Наставник Боснії і Герцеговини Івайло Петев посварився із журналістами після матчу з Україною