16.11.2021
0:2

Національна збірна України на виїзді обіграла Боснію і Герцеговину та пробилася у плей-офф відбору ЧС-XNUMX.

Фото УАФ

Останній матч синьо-жовтих 2021 року проходив у Зениці. Сьогодні з боснійцями нашій команді потрібна була лише перемога, щоб розраховувати на друге місце у групі та потрапляння в плей-офф відбору. Однак і від паралельної гри Фінляндія — Франція залежало багато.

У спарингу з Болгарією (1:1) Олександр Петраков задіяв схему 4—3—3. У такій формації українці розпочали й сьогоднішній матч. Відзначимо вихід в опорній зоні Степаненка, а також появу Циганкова ліворуч. Крім них, порівняно з товарняком повернулися до основного складу Забарний та Яремчук. Поза заявкою залишилися Корнієнко та Сікан.

Фото УАФ

Боснія та Герцеговина втратила шанси на мундіаль після поразки від Фінляндії (1:3). Тому наставник балканців Івайло Петєв виставив експериментальний склад, на що раніше натякав. З різних причин були відсутні головні зірки команди — Джеко, П'янич та Колашинац.

Боснійці налаштувалися серйозно

Синьо-жовті розпочали гру в контролі м'яча, тоді як суперники діяли другим номером. На перших хвилинах небезпечними ударами з-за меж штрафного відзначилися Маліновський і Зінченко — в обох випадках м'яч розминувся зі стійкою. Пізніше Яремчук ледь не замкнув простріл Соболя, а на 25-й хвилині Роман пробив точно у Васіля після класного закидання в штрафний.

Фото УАФ

Боснійці відповіли добрим моментом Демировича, який вирішив пробити в дотик після закидання, — мимо. Потім з-за штрафного вистрілив Ярмоленко, але м'яч знову розминувся зі стійкою. Далі наша команда упустила ініціативу, і після тривалого затишшя господарі ледь не відкрили рахунок. На 45-й хвилині Хаджикадунич пробив після кутового головою, а Бущан перевів м'яч у стійку.

Усі зірки зійшлися

На початку другого тайму українцям насилу вдавалося розкривати щільну оборону суперника. Проте на 59-й хвилині нашій збірній вдалася класна атака, яка завершилася голом. Циганков прорвався лівим флангом і прострілив, Ярмоленко не дали пробити, але Зінченко, який набіг, відправив м'яч у порожні ворота.

Фото УАФ

Враховуючи події в паралельному матчі, десь синьо-жовті почали грати на утримання. Боснійці цим скористалися та почали створювати моменти. Бущан врятував після удару Ахмедходжича після кутового, а також потягнув «бісіклету» Превляка.

І тут вчасно спрацювали заміни Петракова. На 79-й хвилині в контратаці Шапаренко віддав на Довбика, який вибіг віч-на-віч і збільшив перевагу нашої команди. Наприкінці форвард Дніпра-1 міг зробити дубль, коли розібрався із захисником та голкіпером, але його удар у порожні ворота відбив Ковачевич.

Фото УАФ

У результаті синьо-жовті втримали здобуту перевагу, а Фінляндія на своєму полі програла Франції. Збірна України посіла друге місце у групі і тепер візьме участь у стикових матчах у березні наступного року.

Збірна Боснії та Герцеговини - збірна України - 0:2

Голи: 0:1 Зінченко (58), 0:2 Довбик (Шапаренко, 79).

Боснія та Герцеговина (4-3-3): 1.Василь - 16.Ахмедходжич, 3.Хаджикадунич, 19.КОВАЧЕВИЧ, 4.Сушич - 21.Прчич (8.Крунич, 64), 18.Хаджиахметович (17.Наліч, 71), 10.Гояк (13. 64) - 20.Стеванович, 23.Демирович (11.Кодро, 80), 7.Менало (9.Превляк, 71).

Запасні: 12.Шехич, 22.Піріч, 2.Чівіч, 5.Йовичич, 6.Саничанин, 14.Зількіч, 15.Ципетич.

Тренер: Івайло Петев.

Україна (4-3-3): 1.Бущан - 18.Тимчик, 13.Забарний, 22.Матвієнко, 2.Соболь (10.Шапаренко, 64) - 6.Степаненко, 8.Малиновський (5.Сидорчук, 81), 17.Зінченко - 7.ЯРМОЛЕНКО 21.Караваєв, 81), 9.Яремчук (11.Зубков, 75), 15.Циганков (16.Довбик, 75).

Запасні: 12.П'ятов, 23.Різник, 3.Качараба, 4.Кривцов, 14.Буяльський, 19.Гармаш, 20.Коваленко.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: А.Матеу Лаос (Іспанія).

Попереджені: Демирович (66), Хаджикадунич (90+3) — Забарний (66).

16 листопада 2021 року. Зіниця.

Стадіон Біліно Поле. 3 глядачів.

Матч відбіркового турніру ЧС-2022.

В тему

Наставник збірної Боснії і Герцеговини: «Результат не по грі»

Після виходу до плей-офф ЧС-2022 Олександр Петраков сміливо оцінив шанси збірної України

Збірна України вибила запасні двері від ФІФА та УЄФА на чемпіонат світу-2022: залишилося лише ввійти (фото)

Жеребкування плей-офф ЧС-2022: ФІФА змушує Україну зіграти на виїзді

Олександр Призетко: «Ключовим епізодом у Зениці став сейв Бущана»

Преса Боснії і Герцеговини: «Причиною конфлікту між українцями та боснійцями став російський прапор»

InStat: Олександр Зінченко — найкращий гравець матчу Боснія і Герцеговина — Україна

Наставник Боснії і Герцеговини Івайло Петев посварився із журналістами після матчу з Україною