288. Фінляндія - Україна

09.10.2021
1:2

У виїзному поєдинку відбору ЧС-2022 збірна України здобула мінімальну перемогу над командою Фінляндії

Фото УАФ

Напередодні обидві команди мали в активі по п'ять очок і ділили третю сходинку в групі, оскільки парою годин раніше Боснія і Герцеговина обіграла Казахстан. З огляду на розклади у квінтеті, напередодні двох поспіль ігор проти балканців збірну України сьогодні в Гельсінкі влаштовувала тільки перемога.

Олександр Петраков недорахувався багатьох бійців. спочатку вибув Зінченко, якого в складі збірної замінив дебютант Пихаленок (залишився поза заявкою на матч). Вже по приїзду в розташування команди поза грою виявилися Миколенко, Буяльський і Бойко. Пізніше в команду був довизван Шабанов. Через конфлікт з тренером синьо-жовті не могли розраховувати на Малиновського. Що стосується фінів, то у Маркку Канерви також були кадрові проблеми, але вони не торкнулися лідерів його команди.

Фото УАФ

Наставник українців не зрадив своїй схемі з п'ятьма захисниками. По краях розмістилися Соболь і Тимчик. Місце у воротах зайняв Пятов, для якого це був ювілейний, 100-й поєдинок за головну команду країни.

Ярмоленко й Яремчук знову на коні

Перший тайм запам'ятався високими швидкостями й активним пресингом із боку обох команд. І в такій грі чітко бачилася перевага гостей.

Фото УАФ

Уже в дебюті фіни створили гольовий момент - Пятов потягнув удар Лода другим темпом. А на XNUMX-й хвилині українці відкрили рахунок: Ярмоленко отримав м'яч поруч зі штрафним і несподіваним ударом з правої поцілив у правий кут воріт Градецького.

Синьо-жовті продовжували атакувати, непоганим дальнім ударом відзначився Шапаренко, а Яремчук із передачі Циганкова в штрафний пробив поруч зі стійкою. Фіни практично не створювали моментів, але на 29-й хвилині раптово зрівняли рахунок після кутового. Пятов перевів у стійку удар Йоеля Пох'янпало, але Матвієнко при винесенні влучиив точно в Пуккі, від якого м'яч влетів у ворота.

Фото УАФ

Згадавши помилки минулого, наша збірна незабаром повернула собі перевагу, забивши вдруге. Тимчик справа скинув під удар Циганкову, від того м'яч відлетів до Яремчука, який переграв Градецького. Пізніше міг забивати Циганков, але з меж штрафного пробив трохи над поперечиною.

Нарешті втримали перевагу

На початку другого тайму гра мало в чому змінилася. Неточними ударами відзначилися Яремчук і Ярмоленко, пізніше Кривцов заблокував спробу Пуккі пробити з меж штрафного. На 59-й хвилині після чудової комбінації точно в руки голкіперу пробив Яремчук.

Фото УАФ

Ближче до завершення зустрічі українці стали грати на утримання. У фінів мало що виходило в атаці, поки на 76-й хвилині вони не заробили небезпечний штрафний. Пятов відбив потужний удар Лода, а Араюурі на добиванні не влучив у порожню рамку.

У кінцівці Пятов відбив удар Лода у ворота, Пуккі з гарної позиції зарядив вище. У підсумку українці відстояли здобуту перевагу, а в доданий час міг забити ще й Булеца, якби краще зорієнтувався на відскоку після удару Корнієнка.

Фото УАФ

Після п'яти нічиїх поспіль збірна України нарешті перемогла у відборі мундіалю. До того ж це дебютна вікторія головної команди країни під керівництвом Петракова. Синьо-жовті обігнали боснійців і повернулися на другу сходинку в групі.

Збірна Фінляндії - збірна України - 1: 2

Голи: 0: 1 Ярмоленко (Яремчук, 4), 1: 1 Пуккі (29), 1: 2 Яремчук (Циганков, 34).

Фінляндія (5-3-2): 1.ГРАДЕЦКІ - 17.Алхо (21.Хямяляйнен, 62), 4.Тойвіо, 2.Араюурі, 15.Вяйсянен, 22.Райтала (11.Нісканен, 78) - 6.Камара, 8.Лод, 14.Лам ( 16.Ніссіля, 62) - 10.Пуккі, 20.Похьянпало (19.Ріскі, 78).

Запасні: 12.Йоронен, 23.Ерікссон, 3.Гранлунд, 5.Ойяла, 7.Тейлор, 9.Йенсен, 13.Валакарі, 18.Іванов.

Тренер: Маркку Канерва.

Україна (3-4-3): 12.ПЯТОВ - 13.Забарний, 4.Крівцов, 22.Матвіенко - 18.Тимчік, 6.Степаненко (5.Сідорчук, 77), 10.Шапаренко, 2.Соболь (8.Корніенко, 46) - 7.Ярмоленко ( 17.Булеца, 86), 9.Яремчук (19.Довбик, 85), 15.Циганков (11.Зубков, 77).

Запасні: 1.Бущан, 23.Різник, 3.Сірота, 14.Харатін, 16.Шабанов, 20.Сікан, 21.Караваев.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: Х.Х.Мансано (Іспанія).

попереджений: Кривців (37).