287. Чехія - Україна

08.09.2021
1:1

Національна збірна України у виїзному товариському матчі із Чехією не втримала переможний результат

Фото УАФ

Синьо-жовті завершували вересневий збір спарингом в Пльзені. Після виснажливих матчів з Казахстаном (2.2) І Францією (1.1) Олександр Петраков відпустив багатьох гравців по клубах і довизвал трьох футболістів. У заявку потрапили 19 виконавців.

Склад на матч із Чехією вийшов більш ніж експериментальним, хоча тренер не зрадив собі й зіграв у три центрбеки. Так, дебютували за збірну Корнієнко, Сирота й Качараба, уперше в основі вийшов Сікан.

Фото УАФ

Чехи також грали далеко не оптимальним складом, наприклад, були відсутні одна з зірок Євро-2020 Шик і перший номер Вацлік. Підопічні Ярослава Шилгавого й самі віддали чимало сил у відбірних матчах проти Білорусі (1:0) і Бельгії (0:3).

Дебютний гол Корнієнка

На початку поєдинку українці багато помилялися, місцями діяли сумбурно, відчувалася незіграність в обороні. Чехи цим користувалися й уже на XNUMX-й хвилині ледь не відкрили рахунок. Тецл після помилки Кривцова вийшов сам на сам, обіграв Бойка й пробив із гострого кута, але сам же Сергій виправився й перевів м'яч у стійку.

На 13-й хвилині небезпечного удару головою завдав Саділек, пізніше у господарів було ще кілька неточних пострілів здалеку. Проте забити вдалося підопічним Петракова. На 27-й хвилині Зінченко розігнав контратаку й віддав класний пас Тимчику, той прострілив у штрафний, а Корнієнко, що набігав, вколотив м'яч у ближній кут. Перший гол захисника Шахтаря в першому ж матчі за збірну!

Фото УАФ

Українці миттю знайшли крила й могли збільшити перевагу. Ярмоленко відзначився влучанням у площину, Зінченко в акробатичному стилі пробив вище, Тимчик завершив непогане підключення слабким ударом. Ближче до перерви нагадали про себе чехи. Спочатку Крал влучив у площину, пізніше Бойко зробив класний сейв після удару Саділека з кількох метрів, а Пешеку не дозволили добити м'яч в сітку наші захисники.

Чехи вкрали перемогу

У другому таймі українці робили менше помилок. Петраков кинув у бій Соболя, Шапаренка та Яремчука, пізніше дав дебютувати Булеці й Кочергіну. Відразу після перерви команди обійшлися без небезпечних моментів.

На 64-й хвилині Сирота розігнав контратаку, яка вилилася в небезпечний простріл Зубкова, але без завершення. Тут же чехи могли відігратися, але Тецл після флангової передачі влучив у стійку. У кінцівці українці стали відверто грати від оборони й лише зрідка намагалися контратакувати. Чехи в основному били мимо, але на 89-й хвилині Бойку довелося рятувати після помилки Сироти й подальшого удару Саділека.

Фото УАФ

На жаль, але в самому кінці зустрічі в доданий арбітром час синьо-жовті наступили на ті самі граблі. У своїй останній атаці чехи прорвалися по центру, м'яч відлетів до Видри, і той із меж штрафного зарядив точно в дев'ятку. У підсумку маємо третю нічию в трьох матчах.

Збірна Чехії - збірна України - 1: 1

Голи: 0: 1 Корнієнко (Тимчик, 27), 1: 1 Видра (90 + 4).

Чехія (4-2-3-1): 16.Станек - 5.Коуфал, 9.Голеш (4.Каша, 61), 17.Емелка, 3.Гавел (13.Матею, 46) - 21.Крал, 22.СОУЧЕК (7.Барак, 61) - 8 .Пешек (19.Гложек, 46), 12.Саділек, 15.Змргал (20.Видра, 46) - 10.Тецл (2.Сачек, 76).

запасні: 1.Коварж, 23.Нгуен, 6.Калас, 11.Долежал, 18.Візнер.

тренер: Ярослав Шілгавий.

Україна (3-4-2-1): 1.Бойко - 18.Качараба, 4.Крівцов (2.Соболь, 46), 3.Сірота - 19.Тимчік, 14.Макаренко (10.Шапаренко, 56), 17.Зінченко, 8.Корніенко - 7.ЯРМОЛЕНКО ( 15.Кочергін, 76), 11.Зубков (22.Булеца, 64) - 20.Сікан (9.Яремчук, 56).

запасні: 23.Різник, 5.Конопля, 21.Караваев.

Тренер: Олександр Петраков.