01.09.2021
2:2

Національна збірна України знову не змогла обіграти команду Казахстану в рамках відбору ЧС-XNUMX

Фото УАФ

Синьо-жовті проводили перший матч після завершення ери Андрія Шевченка. У серпні на тренерську посаду з приставкою «в.о.» заступив Олександр Петраков. як заявив новий наставник, втрата очок в сьогоднішній грі означала б для нас завершення гонки за потрапляння на мундіаль, так що на чолі стояв результат.

Збірна України не обійшлася без втрат. Крім давно травмованого Бесєдіна з різних причин були відсутні Бущан, Трубін, Лунін та Довбик, а Харатін довелося екстрено залишити на деякий час розташування команди. Втім, у Казахстану також вистачало кадрових проблем і змін. Так, був відсутній автор голу в київському поєдинку Мужиків, а головний тренер Талгат Байсуфінов лише в останній момент здав негативний тест на COVID-19 і зміг бути присутнім на лавці.

Фото УАФ

Петраков в своєму першому матчі вирішив зіграти в три захисники. Місце в воротах зайняв П'ятов, вперше з 2019 року вийшов на поле у ​​футболці збірної Буяльський, зате на лавці залишився Малиновський. У заявку на матч не були Степаненко і Зубков. Відзначимо, що ювілейний 100-й поєдинок за головну команду країни проводив Ярмоленко.

Диво-гол Яремчука

Уже на XNUMX-й хвилині українцям вдалося забити завдяки майстерності Яремчука. Новачок Бенфіки після передачі Караваєва прийняв м'яч на груди і другим дотиком з-за меж штрафного здорово бахнув під поперечину.

Синьо-жовті дивом не забили другий гол, хоча володіли ініціативою і створювали моменти. Удар Сидорчука з підбору заблокував захисник, після спроби Соболя й рикошету м'яч влучив у стійку. На 25-й хвилині після прострілу Буяльського в каркас пробив Ярмоленко, а Сидорчук другим темпом спрямував сферу в поперечину.

Фото УАФ

У другій половині тайму казахи оклигали, стали більше володіти м'ячем. Суперники завдали кількох ударів здалеку, Пятову довелося вступати в гру, а постріл Нургалієва взагалі вийшов украй неприємним для голкіпера.

Знову упустили перевагу

Початок другої 45-хвилинки пройшов без моментів. Однак із часом українці почали ловити суперника на помилках, проводити швидкі контратаки. Спочатку Караваєв після невеликого соло пробив у руки голкіперу. Потім Ярмоленко по черзі виводив сам на сам Матвієнка й Соболя, але захисники не зуміли переграти Покатілова.

Фото УАФ

У кінцівці синьо-жовті стали просідати, чим і скористалися казахи. І якщо гол Аймбетова скасували за допомогою VAR, то взяття воріт від Валіулліна вийшло легальним. Після закидання Тагибергена з глибини лівий захисник потужно пробив у ближній з-під Караваєва. Опоненти відігралися, як і в Києві...

На 76-й хвилині вбивчий момент упустив Циганков, зі входу до штрафного пробивши з правої поруч зі стійкою. Були шанси в Ярмоленка, але капітанові бракувало влучності. Пізніше вже Циганкову в небезпечній ситуації не вдалося проштовхнути м'яч повз голкіпера. Далі кілька неуспішних спроб забити було в Маліновського.

Божевільна розв'язка

На 89-й хвилині Аймбетов несподівано вивалився сам на сам, але Пятов виручив. А в компенсований час команди знову обмінялися голами. Сікан, що вийшов на заміну, після прострілу Миколенка та серії рикошетів проштовхнув м'яч у сітку. Дебютний гол форварда в першому ж поєдинку за збірну.

Здавалося, українцям вдалося вирвати перемогу. Однак казахів врятував той самий Валіуллін, який після закидання і скидки партнера до штрафного знову розібрався з Караваєвим і вразив ближній кут...

Фото УАФ

У підсумку збірна України повторила сценарій березневого поєдинку з Казахстаном, причому цього разу двічі втратила перевагу. Після чотирьох нічиїх поспіль ситуація в групі для нас неймовірно ускладнюється.

Збірна Казахстану - збірна України - 2: 2

Голи: 0: 1 Яремчук (Караваєв, 2), 1: 1 Валіуллін (74), 1: 2 Сікан (90 + 3), 2: 2 Валіуллін (90 + 6).

Казахстан (5-3-2): 1.Покатілов - 20.Бистров, 22.Марочкін, 23.Логвіненко, 2.Малий, 7.Валіуллін - 8.Тагиберген (16.Оразов, 90), 5.Куат (11.Вороговскій, 84), 14.Васільев ( 21.Жуков, 90) - 9.Шушеначев (17.Аймбетов, 60), 13.НУРГАЛІЕВ (19.Зайнутдінов, 60).

запасні: 12.Шацкій, 15.Сейсен, 3.Аліп, 4.Ерланов, 6.Тайкенов, 10.Жаринбетов, 18.Тапалов.

Тренер: Талгат Байсуфінов.

Україна (5-2-2-1): 12.Пятов - 21.Караваев, 13.Забарний, 22.Матвіенко, 16.Міколенко, 2.Соболь (20.Сікан, 82) - 5.Сідорчук (10.Шапаренко, 75), 17.Зінченко - 7.ЯРМОЛЕНКО, 18.Буяльскій (8.Маліновскій, 58) - 9.Яремчук (15.Циганков, 58).

запасні: 1.Бойко, 23.Різник, 3.Сірота, 4.Крівцов, 5.Качараба, 11.Корніенко, 14.Макаренко, 19.Тимчік.

Тренер: Олександр Петраков.

арбітр: Д.Румшас (Литва).

попереджені: Васильєв (43), Покатілов (90 + 2) - Миколенко (52), Зінченко (74).

1 вересня 2021 року. Нур-Султан.

Стадіон Астана Арена. 6 274 глядача.

Матч відбіркового турніру ЧС-2022.

В тему

Наставник збірної Казахстану: «Хвилини до 30-ї лідери збірної України просіли»

Олександр Петраков: «Я попереджав гравців, щоб вони не витрачали моменти»

ФІФА й УЄФА залишили для збірної України запасний вихід на чемпіонат світу 2022 року

Олександр Зінченко - кращий гравець збірної України в матчі з Казахстаном за оцінками InStat

«Валліулін валить!»: ЗМІ Казахстану не шкодують емоцій після матчу зі збірною України