283. Швеція - Україна

29.06.2021
1:2

Національна збірна України в самому кінці додаткового часу матчу зі Швецією вирвала путівку в 1/4 фіналу Євро-2020

Фото УАФ

У фінальному турнірі наша команда дала бій Нідерландам (2.3), Не без зусиль здолала Північну Македонію (2.1) І програла Австрії (0.1). Посівши третє місце в групі, синьо-жовті виявилися в підвішеному стані, але все ж заскочили в плей-офф. Допомогли якраз шведи, які організували потрібний нам результат в останньому матчі групи. Підопічні Янне Андерссона перемогли в своєму квартеті, і саме їм випало зустрінеться з українцями.

У порівнянні з минулим поєдинком Андрій Шевченко зробив дві заміни: на лавці залишилися Миколенко і Малиновський, з перших хвилин вийшли Сидорчук та Кривцов. Синьо-жовті грали за схемою з п'ятьма захисниками і варіативним кулаком в центрі поля. Наш головний тренер не міг розраховувати на відправився в Україну Попова, поза заявкою виявилися травмований Зубков і юний Судаков.

Фото УАФ

Напередодні багато згадували поєдинок цих збірних на Євро-2012, коли дубль оформив Шевченко. Сьогодні на поле вийшли три учасника тієї зустрічі - Лустіг, Ларссон і Ярмоленко. Не зайвим буде додати, що перед найважливішою сутичкою у нашої збірної було на два дні відпочинку більше.

Рикошет все зіпсував

На початку зустрічі українці більше володіли м'ячем, а на 11-й хвилині Яремчук міг забити після передачі Ярмоленка, але Ольсен виручив. Шведи відповіли моментом Ісака, який зі входу в штрафну пробив повз дальній кут.

На 27-й хвилині наша збірна відкрила рахунок після класної атаки: Шапаренко перевів на Ярмоленко, той увійшов у штрафну і «шведи» вирізав на який набіг Зінченко, який розстріляв голкіпера. 0: 1.

Фото УАФ

Опоненти відповіли небезпечним ударом Ларссона зі штрафного у ворота. Пізніше вже Ярмоленко після стандарту з відскоку з правого зарядив трохи вище. На жаль, втримати перевагу до перерви підопічним Шевченко не вдалося. На 43-й хвилині Форсберг отримав м'яч на підступах до штрафного, потужно пробив, а м'яч з рикошетом від Забарна пролетів над Бущаном. 1: 1.

2: 1 по потраплянням в каркас

Початок другого тайму вийшло спокійним, але далі команди почали запалювати. Спочатку Ларссон завдав неприємний постріл здалеку. Потім Ярмоленко скинув м'яч Сидорчуку, але фірмовий удар Сергія прийшовся в стійку. Тут же і шведи відзначилися потраплянням в каркас - в контратаці Форсберг вивели на ударну позицію, але нашу збірну врятувала штанга.

Фото УАФ

Пізніше Ісак після дальнього закидання не реалізував вихід один на один, але у форварда зафіксували офсайд. Далі Кулусевскі з гострого кута пробив у ворота - Бущан виручив. В атаці у відповідь Ярмоленко опинився на чудовій позиції, але потрапив точно в руки Ольсенові. На 68-й хвилині шведи перевірили на міцність поперечину - всюдисущий Форсберг потужно зарядив здалеку.

Десь з 70-ї хвилини команди стали надто обережно і в основному атакували флангами. Андерссон зробив подвійну заміну, перед цим Шевченко кинув в бій Малиновського. На 89-й хвилині неприємний для нас закид прийняв Кулусевскі, але Забарний встиг заблокувати його удар.

Історичний гол Довбика!

Справа дійшла до додаткового часу. У першому екстра-таймі трапився дуже неприємний епізод - Даніельссон зіграв прямою ногою проти вийшов на заміну Бесєдіна, за що справедливо отримав червону картку. Артем не зміг продовжити зустріч, так що замість нього вийшов Циганков.

Фото УАФ

На другу 15-хвилинку замість Ярмоленка вийшов Довбик, і це було ключове рішення Шевченко. У Артема відразу був шанс забити після класного пасу Малиновського, але Артем пробив вище. Правда, перед цим у форварда зафіксували офсайд. Пізніше неточним ударом з підбору відзначився вже сам Руслан.

Коли здавалося, що серія пенальті неминуча, українці таки реалізували чисельну більшість. Переможний і історичний гол для нашої збірної забив Довбик, який головою замкнув подачу Зінченко. В результаті Артем вивів синьо-жовтих у чвертьфінал Євро. Тепер 3 липня наші хлопці зіграють з Англією в Римі. Браво, збірна!

Збірна Швеції - збірна України - 1: 2

Голи: 0: 1 Зінченко (Ярмоленко, 27), 1: 1 Форсберг (43), 1: 2 Довбик (Зінченко, 120 + 1).

Швеція (4-4-2): 1.Олсен - 2.Лустіг (16.Крафт, 83), 3.Лінделеф, 24.Даніельсон, 6.Аугустінссон (5.Бенгтссон, 83) - 7.ЛАРССОН (17.Клаессон, 97), 20.Олссон (14 .Хеландер, 101), 8.Екдаль, 10.Форсберг - 21.Кулусевскі (22.Кваісон, 97), 11.Ісак (9.Берг, 97).

запасні: 12.Йонссон, 23.Нордфельдт, 13.Свенссон, 15.Сема, 18.Янссон, 26.Каюсте.

тренер: Янне Андерссон.

Україна (5-3-2): 1.Бущан - 21.Караваев, 13.Забарний, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 17.Зінченко - 5.Сідорчук (18.Безус, 118), 6.Степаненко (14.Макаренко, 95), 10.Шапаренко ( 8.Маліновскій, 61) - 7.ЯРМОЛЕНКО (26.Довбик, 105), 9.Яремчук (19.Беседін, 91; 15.Циганков, 101).

запасні: 12.Пятов, 23.Трубін, 2.Соболь, 11.Марлос, 16.Міколенко, 24.Тимчік.

Тренер: Андрій Шевченко.

арбітр: Д.Орсато (Італія).

попереджені: Кулусевскі (69), Форсберг (85) - Ярмоленко (79), Довбик (120 + 1).

вилучений: Даніельсон (98).

29 червня 2021 року. Глазго.

Стадіон Хемпден Парк. 9 221 глядач.

Матч фінального турніру Євро-2020 (1/8 фіналу).

В тему

Янне Андерссон: «Жорстоко вилітати, якщо хлопці так боролися»

Андрій Шевченко: «Треба мати віру і стійкість, що футболісти і показали»

Зінченко - кращий гравець збірної України в матчі зі Швецією за оцінками InStat

Два футболісти Динамо стали кращими гравцями збірної України в матчі зі Швецією за біговою роботою