282. Україна - Австрія

21.06.2021
0:1

Національна збірна України програла Австрії на Євро-2020 і завершила груповий етап на третьому місці

Фото УАФ

Синьо-жовті за підсумками матчів з Нідерландами (2.3) І Північної Македонією (2.1) Набрали три очки і підійшли до зустрічі на другими в групі. Австрійці також мали в активі три пункти, але поступалися нашій команді за різницею м'ячів. В очній дуелі опоненти повинні були визначити долю другого місця в квартеті і гарантованого місця в плей-офф.

Фото УАФ

Андрію Шевченку не могли допомогти травмовані Зубков і Попов, також поза заявкою залишився Безус. У порівнянні з минулою грою головний тренер українців зробив лише одну зміну - в опорній зоні вийшов НЕ Степаненко, а Сидорчук. У Австрії відзначимо повернення після дискваліфікації Арнаутович, а також травму Лазаро.

Найгірший тайм на турнірі?

Перша половина зустрічі для підопічних Шевченка склалася, м'яко кажучи, не найліпшим чином. Не було звичного пресингу, вистачало браку й позиційних помилок. Австрійці на старті поєдинку володіли ініціативою, завдали кількох неточних ударів. А на 21-й хвилині після подачі Алаби з кутового Баумгартнер випередив Забарного й відкрив рахунок.

Фото УАФ

Після цього українці трохи пересунули гру вперед, хороший момент мав Шапаренко, але його удар у дальній кут потягнув Бахманн. Кінцівку тайму синьо-жовті провалили. На 37-й хвилині Лаймер пробив з кута штрафного, але Бущан потягнув. Потім Шопф у контратаці «2 в 2» віддав на Арнаутовича, але той пробачив нашу збірну. У доданий час після помилки Забарного Марко знову пробив, але знову невдало. Загалом рахунок 0: 1 ще був непоганим за підсумками такого перформансу.

Друга поразка на Євро

У перерві Шевченко зняв Маліновського й випустив Циганкова. Це додало варіативності на флангах, українці частіше стали навішувати у штрафний, але до небезпеки не доходило. Суперники також відповідали, завдали кілька ударів у бік воріт, а Шлагер змусив реагувати Бущана. На 61-й хвилині після подачі стандарту Лайнер зрізав м'яч у власні ворота, але Бахманн виручив.

Фото УАФ

Пізніше в бій було кинуто Марлоса й Бєсєдіна, але вони розчинилися у грі. Якийсь акцентований штурм воріт Австрії нашим хлопцям влаштувати не вдалося. Можна відзначити небезпечний простріл-удар Яремчука в кінцівці. І все ж довести хоча б одну атаку до акцентованого завершення в нашої команди не вийшло.

У підсумку українці поступилися й посіли третє місце в групі. Із трьома очками в активі синьо-жовті з нетерпінням чекають заключних поєдинків в інших квартетах. Нагадаємо, у плей-офф пройдуть чотири команди з шести, що фінішували третіми. На даний момент ми в цьому рейтингу четверті...

Збірна України - збірна Австрії - 0: 1

Гол: 0: 1 Баумгартнер (21).

Україна (4-3-3): 1.Бущан - 21.Караваев, 13.Забарний, 22.Матвіенко, 16.Міколенко (19.Беседін, 85) - 5.Сідорчук, 10.Шапаренко (11.Марлос, 68), 17.Зінченко - 7.ЯРМОЛЕНКО, 9.Яремчук, 8.Маліновскій (15.Циганков, 46).

запасні: 12.Пятов, 23.Трубін, 2.Соболь, 3.Судаков, 4.Крівцов, 6.Степаненко, 14.Макаренко, 24.Тимчік, 26.Довбик.

Тренер: Андрій Шевченко.

Австрія (4-3-3): 13.Бахманн - 21.Лайнер, 3.Драговіч, 4.Хінтереггер, 8.АЛАБА - 23.К.Шлагер, 24.Лаймер (6.Ілсанкер, 72), 10.Гріллітч - 19.Баумгартнер (18.Шепф, 32 ), 7.Арнаутовіч (25.Калайджіч, 90), 9.Забітцер.

запасні: 1.А.Шлагер, 12.Перван, 2.Улмер, 5.Пош, 11.Грегорітч, 15.Лінхарт, 16.Тріммель, 17.Шауб, 20.Онісіво.

Тренер: Франко Фода.

арбітр: Д.Чакир (Туреччина).

21 червня 2021 року. Бухарест.

Арена Націонале. 10 472 глядача.

Матч фінального турніру Євро-2020 (група).

В тему

Андрій Шевченко: «Я бачив команду, якій просто не вистачало сил»

Франко Фода: «Вважаю, хлопці сьогодні зіграли просто фантастично»

Віталій Миколенко - кращий гравець збірної України в матчі з Австрією за оцінками InStat