271. Польща - Україна

11.11.2020
Хожув, стадіон Шльонськ
2:0
У Хожуві відбувся товариський матч збірна Польщі - збірна України, в якому капітан українців не реалізував пенальті
Фото УАФ
Збірні України та Польщі добре знайомі один одному, тому нинішній матч в Хожуві став дев'ятим в історії їх особистих взаємин. раніше суперники перетиналися між собою вісім разів і статистика свідчила про рівність сил - по три перемоги і дві нічиї. Команди зіграли три товариські матчі. У липні 1998 року в Києві виграли поляки (2: 1), в серпні 2008 року у Львові перемогли українці (1: 0) і у вересні 2010-го в Лодзі була зафіксована нічия (1: 1).
Фото УАФ
Останній раз наші команди зустрічалися на Євро-2016, і тоді перемогу відсвяткували поляки - 1: 0.С тих пір минуло чотири роки, зараз збірна Польщі, як і Україна, виступає в Лізі націй в дивізіоні А і займає там перше місце. Поляки в чотирьох турах оформили дві перемоги над Боснією (2: 1 і 3: 0), програли Нідерландам (0: 1) і розійшлася миром з Італією (0: 0), при цьому Польща теж вже забезпечила собі участь у фінальній частині Євро. На матч з Україною наставник збірної Польщі Єжи Бженчек викликав 26 гравців, З яких був один новачок - Пшемислав Плахета з англійської Норвіча. Він вийшов в Хожуві на поле в основі, а ось динамівця Томаша Кендзьора в старті не виявилося. Як і легенди польського футболу Роберта Левандовскі, на рахунку якого 114 матчів у футболці збірної. 32-річний форвард Баварії, як і Кендзьора, отримав відпочинок, оскільки попереду у поляків серйозні матчі в Лізі націй з Італією і Голландією.
Фото УАФ
Українців теж чекають не менш відповідальні поєдинки. Вже через три дні після гри з Польщею команді Андрія Шевченка чекають битви в Лейпцигу з Німеччиною, а потім зі Швейцарією. Тому в Хожуві, як і обіцяв Андрій Шевченко, він довірив місце у старті тим, хто не так часто грає в своїх клубах. Місце в воротах зайняв Андрій Лунін, пару центральних захисників склали гірники Микола Матвієнко і Сергій Кривцов. Справа в обороні вийшов Юхим Конопля, зліва - Богдан Михайличенко. Опорну зону були покликані курирувати Зінченко, Макаренко і Коваленко, на флангах півзахисту вийшли Зубков і Ярмоленко, а на вістрі атаки Яремчук.
Фото УАФ
Українці почали матч добре. На восьмій хвилині щільний удар вдався Зінченко, а вже на 11-й хвилині супер-шанс відкрити рахунок втратив Ярмоленко. Сам заробив пенальті, і сам його не реалізував, потрапивши в штангу. Зате поляки свій шанс використали. Правда, дуже допоміг їм у цьому Андрій Лунін, необгрунтовано вибігши за межі штрафного. В результаті Зелінські скористався цією помилкою і віддав м'яч на Пентекост, який відправив м'яч у сітку.
Фото УАФ
У перерві Андрій Шевченко освіжив передню лінію, випустивши Циганкова, Мораеса і Марлоса. Спроба відігратися завершилася невдало: на 63-й хвилині збірна Польщі закріпила перевагу - 2: 0.
Фото УАФ
Після 70-ї хвилини у України було дві відмінні атаки: спочатку приклався до м'яча Макаренко, а потім небезпечно пробив Циганков. Але забити хоча б гол престижу українці так і не змогли і тепер не повертаючись додому, відправляться в Лейпциг на матч з Німеччиною.

Збірна Польщі - збірна України - 2: 0

Голи: 1: 0 Пентек (40), 2: 0 Модер (63). На 12-й хвилині Ярмоленко не реалізував пенальті (штанга).
Польща (4-2-3-1): 12.Скорупскій - 13.Рибус (16.Реца, 79), 2.Бохневіч, 17.Гумний (18.Берешіньскій, 78), 3.Валукевіч - 14.Кліх, 6.Гуральскій (8.Лінетти, 62) - 10 .Плахета (19.Шіманьскій, 83), 7.МІЛІК (9.Модер, 62), 20.Зелінскій (21.Юзвяк, 46) - 23.Пентек. запасні: 1.Щенсний, 22.Фабіанскій, 4.Кенджера, 5.Беднарек, 11.Гросіцкій, 15.Глік.
тренер: Єжи Бженчек.
Україна (4-3-3): 23.Лунін - 13.Конопля (18.Бондарь, 63), 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міхайліченко - 20.Коваленко (5.Сідорчук, 76), 21.Макаренко, 17.Зінченко (14.Харатін, 56) - 7.ЯРМОЛЕНКО (11.Марлос, 46), 9.Яремчук (10.Мораес, 46), 19.Зубков (15.Циганков, 46). запасні: 1.Паньків, 12.Пятов, 2.Соболь, 3.Забарний, 6.Чеберко, 8.Маліновскій.
тренер: Андрій Шевченко. арбітр: М.Шютенгрубер (Австрія). попереджені: Гуральський (44) - Харатін (61). 11 листопада 2020 року. Хожув. Стадіон Шльонськ. Без глядачів. Товариський матч.

В тему

Тренер збірної Польщі Єжи Бженчек: «Ми отримали від матчу з Україною те, що хотіли» Андрій Шевченко: «Команда показала хороший футбол, але результатом незадоволений» Іван Гецко: «Класна команда не повинна тринькати стільки моментів» Преса Польщі: «Українці грали, а наші забивали!»