270. Україна - Іспанія

13.10.2020
Київ, НСК Олімпійський
1:0

У четвертому турі групового етапу Ліги націй збірна України несподівано обіграла команду Іспанії завдяки голу Циганкова

Фото УАФ

Напередодні матчу з піренейцями синьо-жовті розгромно програли в «товарняку» з Францією (1: 7) І в Лізі націй поступилися Німеччині (1: 2). Іспанія ж в спарингу розійшлася миром з Португалією (0: 0), а в офіційному поєдинку здолала Швейцарію (1: 0). Напередодні сьогоднішньої зустрічі головного болю Андрію Шевченку додалося. Слідом за травмованими і хворими коронавірусів гравцями допомогти збірній не міг Малиновський, який перебрав карток. В результаті в порівнянні з минулим матчем головний тренер зробив три зміни. Воротарська позиція і захист не змінилися, в центрі поля разом із Сидорчук вийшли Макаренко і Шапаренко, а в атаці до Ярмоленко і Яремчуку приєднався Зубков.

Фото УАФ

На жовтневий збір Луїс Енріке спочатку викликав 25-х футболістів. Пізніше через коронавируса не зміг допомогти команді Фабіан Руїс, А Дані Карвахаль отримав травму - його замінив Роберто. Потім від складу відчепили пошкодив Дієго Льоренте і Жерара Морено. У підсумку на Україну вийшли вісім футболістів, що грали місяць тому в Мадриді.

Бущан був на висоті

Перший тайм залишився за гостями, але голів забито не було. Іспанці більше володіли м'ячем, гостріше атакували. Після 10-ти хвилин відносного спокою Фурія Роха перейшла до дій. Спочатку Бущан виручив після замикання головою кросу від Родріго, потім він же відбив удар Фаті з гострого кута.

Фото УАФ

Пізніше після кутового Пау Торрес пробачив нашу збірну, пробивши повз, потім Бущан витягнув постріл Рамоса в «дев'ятку» зі штрафного. Пізніше іспанці завдали ще кілька ударів, але вже не настільки небезпечних. Українці відповіли влучанням Миколенко у ворота після подачі, також проявляв активність і непогано тягнув м'яч вперед Зубков.

«Чорна смуга» завершена

На початку другого тайму підопічні Шевченка піднеслися духом і вже грали на рівних з піренейцями. Втім, на 64-й хвилині суперники могли забити - Родрі сам протягнув м'яч і з меж штрафного низом пробив в ліву штангу. Пізніше Бущану довелося рятувати після ударів Траоре, Оярсабаля і Феррана Торреса.

Фото УАФ

Проте, українцям вдалося використати один зі своїх рідкісних шансів. На 76-й хвилині Бущан вибив м'яч, Караваєв скинув в центр на Ярмоленка, який звідти видав класний пас на Циганкова, а Віктор по-гросмейстерськи розібрався з Де Хеа.

Фото УАФ

Іспанці спробували відігратися і були близькі до цього. Найнебезпечніший удар Ольмо з меж штрафного заблокував Миколенко, Рамос з гарної позиції зарядив вище. В останні хвилини Бущан, як і протягом усього матчу, не підвів. У підсумку Україна здобула другу перемогу в Лізі націй і відстає від лідируючої в групі Іспанії на один пункт. Від йде останньою Швейцарії у синьо-жовтих відрив в чотири бали. Додамо, що підопічні Шевченка перервали неприємну серію з трьох поразок поспіль.

фото sefutbol.com

Збірна України - збірна Іспанії - 1: 0

гол: 1: 0 Циганков (76, Ярмоленко).

Україна (4-2-3-1): 1.Бущан - 21.Караваев, 4.Забарний, 16.Міколенко, 2.Соболь - 5.Сідорчук (20.Коваленко, 60), 8.Макаренко - 7.ЯРМОЛЕНКО, 10.Шапаренко, 22.Зубков (15.Циганков , 65) - 9.Яремчук. запасні: 12.Н.Шевченко, 23.Різник, 3.Пластун, 6.Чеберко, 11.Марлос, 13.Конопля, 14.Харатін, 17.Шепелев, 18.Міхайліченко, 19.Безус.

Тренер: Андрій Шевченко.

Іспанія (4-3-3): 1.Де Хеа - 22.Навас, 15.РАМОС, 4.П.Торрес, 3.Регілон - 16.Родрі, 10.Каналес (7.Ольмо, 73), 6.Меріно (8.Себальос, 46) - 11 .Траоре, 19.Родріго (21.Оярсабаль, 58), 17.Фаті (18.Ферр.Торрес, 58). запасні: 13.Кепа, 23.Сімон, 2.Кампанья, 5.Бускетс, 12.Гарсія, 14.Гайя, 20.Роберто.

тренер: Луїс Енріке. арбітр: П.Гіл (Польща). 13 жовтня 2020 року. Київ. НСК Олімпійський. 10 495 глядачів. Матч Ліги націй УЄФА 2021.

В тему

Андрій Шевченко: «Ми билися за кожен шматочок поля, щоб виграти у Іспанії»

Тренер збірної Іспанії Луїс Енріке: «Збірна України була в кілька ослабленому складі. Але ... »

Перемога над Іспанією залишила нас в справі: що ще чекає збірну України в Лізі націй (фото)

Преса Іспанії: «Луїсу Енріке ще працювати і працювати»