266. Україна - Швейцарія

03.09.2020
Львів, Арена Львів
2:1
У поєдинку першого туру Ліги націй-2020/21 збірна України здобула мінімальну перемогу над командою Швейцарії

Фото УАФ

Головна команда країни проводила свій перший матч з листопада минулого року. Всі попередні змагання 2020 го, в тому числі і чемпіонат Європи, були скасовані через пандемію коронавируса. Лише восени турніри збірних поновилися. Україна в Лізі націй виступає у вищому дивізіоні, куди пробилася за підсумками минулого розіграшу. До перших матчів підопічні Андрія Шевченка підійшли не без втрат. Багато футболістів не поїхали на збір через травми, днями повернувся до Києва пошкодили Шапаренко. Перед грою головний тренер не включив в «список 23-х» Безуса, Макаренко, Болбата і Бондаря. Шевченко викликав на збір шістьох дебютантів, двоє з яких виявилися в «старті» на Швейцарію. Наставник синьо-жовтих випустив на фланги захисту Тимчик та Михайличенко (забігаючи наперед - не прогадав). В іншому ж склад очікуваний, хіба що виділимо появу Коноплянки зліва і Мораеса на вістрі. Збірна Швейцарія виграла свою групу відбору на Євро-2020, а в минулій Лізі націй потрапила до Фіналу чотирьох. Тому слабким цього суперника точно називати не варто. Володимир Петкович перед грою не міг розраховувати на Шакірі, Фройлера, Шера і Закарію. Наставник гостей виставив звичну тактичну схему в три / п'ять захисників.

П'ятка Ярмоленко і дальній удар Сеферович

Початку поєдинку передувала хвилина мовчання в пам'ять про померлого з життя лікаря збірної України Антона Худаеве. Після стартового свистка швейцарці виглядали активніше, відзначилися ударом емболії вище. Однак відповідь синьо-жовтих виявився набагато небезпечніше - Малиновський пальнув з улюбленій позиції, але потрапив в штангу, а після добивання Ярмоленко м'яч полетів у зовнішню сторону сітки.

Фото УАФ

Наша команда продовжила свій тиск і під час однієї з контратак відкрила рахунок. Малиновський відмінним пасом вивів Тимчик на оперативний простір. З ударом Олександра впорався Зоммер, але крайній бек встиг віддати на Ярмоленко, який другим дотиком п'ятою переправив м'яч у ворота. 1: 0. Через кілька хвилин господарі могли збільшити перевагу, але Коноплянка невдалим ударом завершив контратаку «віялом». Потім ініціатива перейшла до швейцарцям, які змушували нервувати і помилятися Пятова, але у ворота не потрапляли. Підопічні Петковича в основному атакували флангами, але в підсумку домоглися своєї мети досить простий атакою через центр. На 41-й хвилині Джака віддав на Сеферович, який трохи пройшов вперед і ударом в ближній кут метрів з 30-ти застав зненацька Пятова. 1: 1.

Дебютанти асистували «англійців»

На початку другого тайму швейцарці проявляли активність і створили свій найнебезпечніший момент. Після корнера пішла подача другим темпом, а Варгас із забійної позиції головою влучив у штангу. На цьому небезпека від альпійцев зійшла нанівець, тоді як наша збірна додала. Здорово освіжив гру вихід Яремчука на фланг замість Коноплянки - поява Романа додало українцям варіативності в атаці. В середині тайму проявляв активність Малиновський, завдав кілька ударів, також перевірив Зоммера Ярмоленко. А на 68-й хвилині синьо-жовтим вдалося забити: Зінченко вже в фірмовому стилі закинув «парашут» в дальній кут з лівого краю штрафного. Асистував йому ще один дебютант Михайличенко. 2: 1.

Фото УАФ

Що цікаво, по ходу поєдинку у Зінченко вистачало шлюбу і обрізок, але в цьому моменті він зіграв ідеально. Додамо, що хавбек присвятив свій забитий гол вже згаданому вище Антону Худаеву ... Пропустивши другий, підопічні Петковича пішли вперед, тим самим відкриваючи зони для контратак українців. Це вилилося в непогані, але неточні спроби Яремчука і Зінченко, пізніше виник гольовий момент у Мораеса, коли м'яч відлетів до нього після рикошету, але форвард в ближній кут не потрапив. До кінця зустрічі швейцарці завдали кілька ударів, але Родрігесу і Штеффену забракло влучності і сили. У підсумку збірна України здобула перемогу в першому для себе поєдинку в 2020 році, успішно стартував в Лізі А. Три очки дозволять нашій команді очолювати групу як мінімум до матчів другого туру.

Збірна України - збірна Швейцарії - 2: 1

Голи: 1: 0 Ярмоленко (14, Тимчик), 1: 1 Сеферович (41), 2: 1 Зінченко (68, Михайличенко).
Україна (4-1-4-1): 12.ПЯТОВ - 18.Тимчік, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міхайліченко - 6.Степаненко - 7.Ярмоленко, 8.Маліновскій, 17.Зінченко, 10.Коноплянка (9.Яремчук, 54) - 19.Мораес . Запасні: 1.Бущан, 23.Лунін, 2.Соболь, 3.Пластун, 5.Сідорчук, 11.Марлос, 13.Супряга, 14.Харатін, 15.Циганков, 20.Коваленко, 21.Караваев.
Тренер: Андрій Шевченко.
Швейцарія (5-4-1): 1.Зоммер - 2.Мбабу, 4.Ельведі, 5.Аканджі, 13.Родрігес, 14.Цубер (11.Штеффен, 46) - 7.Емболо, 15.Соу (8.Ебішер, 82), 10.ДЖАКА, 18.Варгас (17.Айеті, 73) - 9.Сеферовіч. Запасні: 12.Мвого, 21.Омлін, 3.Відмер, 6.Ланг, 16.Фасснахт, 19.Гаврановіч, 20.Зом, 22.Омерагіч, 23.Беніто.
Тренер: Володимир Петкович. Арбітр: А.Екберг (Швеція). Попереджені: Тимчик (86) - Ельведі (59), Штеффен (83). 3 вересня 2020 року. Львів. Арена Львів. Без глядачів. Матч Ліги націй УЄФА 2021.

В тему

Андрій Шевченко: «При швидкому відборі м'яча у нас відразу ж з'являлися вільні зони» Володимир Петкович: «Чому скрізь є система ВАР, а в Лізі націй її немає?» Богдан Михайличенко - кращий гравець матчу Україна - Швейцарія за оцінками InStat ЗМІ Швейцарії: «В українців є все, щоб вдало виступити в цьому розіграші Ліги націй» Футбольна магія Львова триває: матчі збірної України в містах України

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Швейцарія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Олександр Тимчик (22%, голосів: 1 134)
  • Руслан Маліновський (22%, голосів: 1 122)
  • Андрій Ярмоленко (19%, проголосувало: 992)
  • Олександр Зінченко (11%, проголосувало: 592)