265. Сербія - Україна

17.11.2019
Белград, Райко Мітіч
2:2
Збірна України завершила відбір на Євро-2020 без поразок, вирвавши нічию в Белграді Суперники підійшли до останнього поєдинку відбору з абсолютно різними завданнями. Українці потребували окулярах, щоб напевно потрапити в першу корзину при жеребкуванні фінальної стадії, тоді як серби зберігали примарну надію на друге місце, а заодно і жадали реваншу за львівські 0: 5.

Фото УАФ

Порівняно з «Товарняком» проти Естонії Андрій Шевченко зробив шість змін у складі. Так, повернулася звична лінія оборони з Караваєвим справа, в «старті» вийшли Пятов і Малиновський, а передній трикутник оформили Циганков, Яремчук і Ярмоленко, причому нерідко футболісти міняли місцями. Серби напередодні здобули непросту перемогу над Люксембургом в дев'ятому турі відбору. У порівнянні з тим матчем у балканців сталося чотири перестановки, причому навіть на позиції голкіпера. Та й взагалі, в цій команді по ходу циклу змінився тренер - місце Младена Крстаїча зайняв Любиша Тумбаковіч.

Пропустили, але не розклеїлись

Господарі бадьоро почали поєдинок, і досить швидко П'ятову довелося виручати після удару гула. Однак серби все ж забили швидкий м'яч, коли Тадич заробив пенальті, потрапивши в руку Матвієнко. Сам Душан і реалізував «вирок», відкривши рахунок. Тут же зоряний гравець Аякса міг оформити дубль, але промахнувся з добивання після заблокованого удару Мітровіча. Потім ініціативу перехопили українці, що вилилося в неточний удар Ярмоленка і небезпечну спробу Циганкова. Останній, до речі, розмістився справа, тоді як Яремчук грав лівого вінгера. На 23-й хвилині наша команда ледь не зрівняла рахунок, але Райковіч випередив Яремчука, а Ярмоленко з добивання потрапив в штангу.

Фото УАФ

Потім наші захисники заблокували кілька ударів сербів, але дали пробити Ляїч, який ледь не влучив у ближній кут. А ось відповідь гостей вийшов результативним: на 32-й хвилині Коваленко віддав Циганкову на фланг, який ідеально вирізав на Яремчука. Роману лише залишалося переправити круглого головою у сітку. Більш того, перед самою перервою наш бельгієць змусив попрацювати Райковіча, завдавши прицільний удар з-за меж штрафного.

Черговий джокер Шевченко

Початок другого тайму ознаменувався новою хвилею атак сербів. П'ятов врятував після прихованого удару Ляїч, потім Адем пробив вище цілі. На жаль, але на 56-й хвилині балканцям все ж вдалося відзначитися знову. Тадич відмінно подав справа, а залишений наодинці в нашому штрафному Мітровіч впевнено переграв Пятова.

Фото УАФ

Незабаром нашу збірну врятував Матвієнко, «знявши» м'яч з ноги у Радоньїч в останній момент. Далі українці провели кілька атак, але успіхом вони не увінчалися. На 72-й хвилині наш захист не втримала лінію, що призвело до моменту у Мітровіча, але Пятов виручив. Організувати фінальний штурм гостям таки вдалося, а заміни Шевченка принесли результат. Шепелев на 87-й хвилині міг порівнювати, але після закидання пробив вище. Однак уже в доданий час після метушні в чужій штрафній Ярмоленко знайшов у штрафному Бесєдіна, який і пробив голкіпера Сербії. У підсумку українці вирвали нічию, таким чином пройшовши весь відбір на чемпіонат Європи без поразок.

Фото УАФ

На турнірних розкладів такий результат ніяк не позначився. Збірна України виграла групу, Португалія здолала Люксембург і залишилася другою, а Сербії доведеться боротися за потрапляння на Євро-2020 через додаткові матчі.

Збірна Сербії - збірна України - 2: 2

Голи: 1: 0 Тадич (9, з пенальті), 1: 1 Яремчук (32, Циганков), 2: 1 Мітровіч (56), 2: 2 Бесєдін (90 + 3, Ярмоленко).
Сербія (4-2-3-1): 12.Райковіч - 19.Нік.Максімовіч, 18.Міленковіч, 11.КОЛАРОВ, 15.Родіч - 8.Гудель, 6.Нем.Максімовіч (4.Мілівоевіч, 76) - 7.Радоньіч (20.Мілінковіч-Савич, 82 ), 10.Тадіч, 22.Льяіч (14.Гачіновіч, 69) - 9.Мітровіч. запасні: 1.Дмітровіч, 23.Роцков, 2.Мілетіч, 3.Младеновіч, 5.Спайіч, 13.Мілуновіч, 16.Лукіч, 17.Джурічіч, 21.Павловіч.
тренер: Любиша Тумбаковіч.
Україна (4-3-3): 12.ПЯТОВ - 21.Караваев, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міколенко - 5.Сідорчук, 8.Маліновскій (17.Шахов, 88), 20.Коваленко (13.Шепелев, 77) - 15.Циганков ( 11.Беседін, 77), 7.Ярмоленко, 9.Яремчук. запасні: 1.Паньків, 23.Лунін, 2.Соболь, 3.Пластун, 6.Шабанов, 10.Коноплянка, 14.Буяльскій, 18.Безус, 19.Болбат.
тренер: Андрій Шевченко. арбітр: Б.Мадден (Шотландія). попереджені: Радоньїч (34), Коларов (84) - Матвієнко (8), Яремчук (88). 17 листопада 2019 року. Белград. Стадіон Райко Мітіч. Матч відбіркового турніру Євро-2020.

В тему

Андрій Шевченко: «Навіть сьогоднішній матч для мене був підготовкою до фінальної частини» Любиша Тумбаковіч: «На даний момент збірна Сербії не здатна на щось краще»