264. Україна - Естонія

14.11.2019
Запоріжжя, Славутич-Арена
1:0
Збірна України в дебютному матчі в Запоріжжі вирвала перемогу у Естонії Збірна України блискуче провела відбірковий цикл чемпіонату Європи 2020 року, за тур до фінішу забезпечивши собі путівку в фінальний турнір. Команді Андрія Шевченка залишилося провести один відбірковий матч в 2019 році, 17 листопада проти збірної Сербії в Белграді. Перед виїздом до Сербії українці скористалися «вікном» в календарі і провели товариський матч зі збірною Естонії, яка в своїй групі провалила відбір на Євро-2020, набравши лише одне очко в семи поєдинках (суперники по групі - Північна Ірландія, Німеччина, Нідерланди, Білорусь ).

Фото УАФ

У колишні роки наша національна команда чотири рази перетиналася з естонцями, вигравши всі матчі і не пропустивши при цьому жодного м'яча. Остання гра датована 2012-м, коли українці виграли 4: 0. Після феєричної перемоги над Португалією синьо-жовті в 2019 році вперше зіграли не тільки в Києві, а й в Запоріжжі, який став восьмим українським містом для збірної. Тому не дивно, що квитки на гру були розкуплені за лічені дні і Славутич-Арена несамовито підтримувала майбутніх учасників Євро.

Шанс для резервістів

Шевченко, як і обіцяв, дав можливість проявити себе тим, у кого не було достатньої ігрової практики в збірній. Досить зазначити, що з тих, хто був в основі в жовтневому матчі з Португалією, на цей раз гру з перших хвилин почали тільки Матвієнко і Ярмоленко. Чи не брали участь в підготовці до нинішніх двох ігор травмовані Мораес, Марлос і Зінченко. Тарас Степаненко отримав відпочинок, оскільки дискваліфікований на гру з Сербією. А Руслан Малиновський залишився вдома поруч з дружиною, яка напередодні подарувала футболісту дочку. Уже в Києві в розташуванні збірної переніс температуру Коноплянка, був спазм у Миколенко, а в заявку на гру не потрапив Сергій Кривцов, місце якого в основі зайняв Пластун.

Фото УАФ

Перше загострення в матчі відбулося вже на четвертій хвилині. Стінка Ярмоленко і Болбата завершилася навісом у воротарський на Бесєдіна, який небезпечно пробив головою. Але вище всяких похвал зіграв голкіпер Ігона, що витягнув м'яч з-під поперечини. Після стартового сплеску, темп гри дещо впав. І естонці пристосувалися до манери гри українців, зосередившись на грі у своїх воріт. Українці в атаці постійно шукали Ярмоленко, який в цей вечір був капітаном. Але найреальніші шанси забити в першому таймі були у Бесєдіна і Соболя, який хотів проявити себе перед рідною запорізької публікою.

результативна заміна

У перерві Андрій Шевченко провів відразу чотири заміни, замість Циганкова, Матвієнко, Сидорчука та Коваленко випустивши Шабанова, Буяльського, Безуса і дебютанта з луганської Зорі Іванисеня. По ходу другого тайму в гру вступив Швед замість Ярмоленка, який передав капітанську пов'язку Шахову. Пізніше півзахисника Лечче змінив Шепелєв, а капітаном гру в Запоріжжі закінчував Безус. У підсумку саме Роман став героєм матчу, вже в доданий арбітром час відправивши м'яч у ворота естонців зі штрафного. У підсумку мінімальна перемога українців, які не програють в товариських матчах на протязі 22 матчів.

Збірна України - збірна Естонії - 1: 0

Гол: 1: 0 Безус (90 + 2). Україна (4-1-4-1): 23.Лунін - 19.Болбат, 3.Пластун, 22.Матвіенко (6.Шабанов, 46), 2.Соболь - 5.Сідорчук (13.Іванісеня, 46) - 7.ЯРМОЛЕНКО (8.Швед, 66), 20 .Коваленко (14.Буяльскій, 46), 17.Шахов (4.Шепелев, 75), 15.Циганков (18.Безус, 46) - 11.Беседін. запасні: 1.Паньків, 12.Пятов, 9.Яремчук, 16.Міколенко, 10.Коноплянка, 21.Караваев. тренер: Андрій Шевченко. Естонія (4-3-3): 22.Ігонен - ​​2.КАМС (23.Теністе, 46), 21.Баранов, 17.Кууск, 3.Пікк - 20.Айнсалу (6.Антонов, 63), 4.Кяйт (14.Васільев, 71); 13.Крейда - 7.Пурі (19.К.Калласте, 83), 8.Аньер (9.Сорга, 71), 15.Ліівак (10.Зенев, 63). запасні: 1.Меерітс, 12.Лепметс, 5.Міллер, 11.Ойямаа, 16.Тамм. тренер: Карел Воолайд. арбітр: Х.М.Мунуера (Іспанія). Попереджені: Соболь (83) - Кяйт (51), Баранов (77), Зеньов (87). 14 листопада 2019 року. Запоріжжя. Стадіон Славутич-Арена. 11 756 глядачів. Товариський матч

В тему

Андрій Шевченко: «Переглянули, як інші гравці приймають нашу структуру гри» Тренер Естонії: «Україна вміє забивати вирішальні голи в кінцівці» Роман Безус - кращий гравець матчу Україна - Естонія за оцінками InStat