Київ, НСК Олімпійський
2:1
Збірна України обіграла Португалію і з першого місця вийшла на Євро-2020!

Фото УАФ

Збірна України підійшла до поєдинку у відмінному настрої - перемога над Литвою на 99% гарантувала їй вихід на Євро-2020. Отримати квиток на турнір напевно ми могли в разі непрограшу в сьогоднішньому матчі. З огляду на, що синьо-жовті в цьому відборі ще не поступалися, віра в такий результат жила в серцях уболівальників. А фанатів в цей день зібралося пристойно як на НСК Олімпійський, так і біля екранів. Як ми і припускали, В порівнянні з попереднім матчем Андрій Шевченко зробив три зміни. На захист повернулися Караваєв і відновився після пошкодження Миколенко, а на вістрі з'явився Яремчук. У Португалії ж перед матчем були втрати - вибули через травми Карвалью і Рафа Сілва. Однак склад команди Фернанду Сантуша від цього менш пристойним не став.

Зразковий перший тайм

На початку зустрічі трапився напів-момент у Яремчука і неточний удар Перейри після передачі Роналду. А на шостій хвилині українці шокували гостей, відкривши рахунок. Марлос виконав кутовий, після якого Патрісіу дивом відбив удар Кривцова, але на добивання вже наспів Яремчук. 1: 0. Українці не стали закриватися, грали компактно і надійно, що дуже не подобалося приїжджим зіркам. Португальці намагалися загострювати після стандартів і з флангів, особливо правого, але крім удару Геррейро вище всерйоз не загрожували воротам П'ятова. Зате у власних оборонних редутів підопічні Сантуша схибили на 27-й хвилині, коли Миколенко ювелірної передачею нашої Ярмоленко в чужій воротарської. Андрій без проблем забив гол, який став для нього першим за збірну з вересня минулого року. 2: 0.

Фото УАФ

Пропустивши «двушку», гості не на жарт розлютилися. У цей період українці віддали м'яч, але про контргру не забували. Активізувався Роналду, який під кінець тайму завдав неприємний, але неточний удар. Перед цим Пятов впорався з непоганою спробою Маріу і прицільним пострілом Бернарду Сілви. Окремо потрібно відзначити готовність нашої збірної до суперника - робота в тактичному плані дала результат. Також кидалися в очі зміщення Яремчука на позицію лівого вінгера і відхід Марлоса в центр при обороні і контргру. Ну і в цілому, зразковий тайм видали підопічні Шевченка. Більш того, могли на перерву команди піти за рахунку 3: 0. Якби Ярмоленка не змастив в завершальній фазі після випаду «три в два» ...

Фото УАФ

Роналду забив, але ситуацію не врятував

У другому таймі ситуація на полі помітно змінилося, що логічно, виходячи з рахунку. Відразу ж довелося попрацювати Пятову. Спочатку він в волейбольному стилі відбив удар Роналду зі штрафного, а трохи пізніше витягнув м'яч з кута після нового пострілу капітана Португалії. В середині тайму українців пробачив Фернандеш, який головою з кількох метрів відправив м'яч вище воріт. А потім трапився епізод, який міг вплинути на долю поєдинку. Арбітр Ентоні Тейлор призначив не самий очевидний пенальті за потрапляння м'яча в руку Степаненко після удару Брума. Тарас отримав другу жовту і був вилучений, а Роналду забив в четвертому матчі за збірну поспіль, Реалізувавши пенальті. Ставало жарко ...

Пятов довів Роналду до відчаю

Португальці стали атакувати ще більш інтенсивно, і тут віддамо належне характеру наших хлопців. В першу чергу це стосується Пятова, який протягом однієї хвилини двічі не дав переграти себе Роналду. Потім українці в меншості зуміли відвести гру від своїх воріт, але фінальний штурм гості все ж організували. Спочатку Пятов впорався з далекої спробою Фернандеша, в доданий час кіпер виручив після удару Роналду головою у нижній гол воріт. Останнім моментом португальців був постріл Перейри з-за меж штрафного, але на цей раз нашу команду врятувала перекладина. А незабаром пролунав настільки солодкий фінальний свисток арбітра, який означав історичну перемогу нашої команди. У підсумку збірна України набрала три очки і гарантувала собі не просто потрапляння на Євро-2020, а й перше місце в групі. Таким чином, наша національна команда втретє в історії виступить на континентальному форумі. Ну а 14 жовтня стає святом для країни ще і в футбольному плані.

Фото УАФ

Збірна України - збірна Португалії - 2: 1

Голи: 1: 0 Яремчук (6, Кривцов), 2: 0 Ярмоленко (27, Миколенко), 2: 1 Роналду (72, з пенальті).
Україна (4-3-3): 12.ПЯТОВ - 21.Караваев, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міколенко (3.Пластун, 90 + 4) - 17.Зінченко, 6.Степаненко, 8.Маліновскій - 7.Ярмоленко, 9.Яремчук (20 .Коваленко, 73), 11.Марлос (10.Коноплянка, 63). Запасні: 1.Паньків, 23.Лунін, 2.Соболь, 5.Сідорчук, 13.Шахов, 14.Буяльскій, 15.Циганков, 18Мораес, 19.Болбат.
тренер: Андрій Шевченко.
Португалія (4-3-3): 1.Руй Патрісіо - 2.Н.Семеду, 3.Пепе, 4.Рубен Діаш, 5.Геррейро - 8.Жоао Моутіньо (16.Бруну Фернандеш, 56), 10.Жоао Маріо (11.Брума, 68), 13 .Данілу - 7.РОНАЛДУ, 20.Бернарду Сілва, 17.Гедеш (23.Феліш, 46). Запасні: 12.Жозе Са, 22.Бету, 6.Фонте, 9.Андре Сілва, 14.Рікарду Перейра, 15. Андре Гомеш, 18.Рубен Невеш, 19.Маріо Руй, 21.Піцці.
Тренер: Фернанда Сантуш.
Арбітр: Е.Тейлор (Англія). Попереджені: Степаненко (25), Ярмоленко (47), Зінченко (90 + 4), Коваленко (90 + 5) - Пепе (26), Рубен Діаш (64). вилучений: Степаненко (72, повторне попередження).
14 жовтня 2019 року. Київ. НСК Олімпійський. 65 883 глядача. Матч відбіркового турніру Євро-2020.

В тему

Андрій Шевченко: «Вдячний хлопцям за цей відбірковий цикл» Фернанду Сантуш: «У другому таймі ми додали, але не все виходить у футболі» Андрій Пятов - кращий гравець матчу Україна - Португалія за оцінками InStat Переможців не судять. Повний розклад по матчу Україна - Португалія Португальська преса: «Роналду занадто пізно прокинувся!» Шість перемог із семи: кращі відбіркові турніри в історії збірної України

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Португалія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Андрій Пятов (33%, голосів: 1 358)
  • Віталій Миколенко (19%, проголосувало: 769)
  • Андрій Ярмоленко (17%, проголосувало: 692)