260. Литва - Україна

07.09.2019
Вільнюс, стадіон ЛФФ
0:3
У п'ятому турі відбору на Євро-2020 національна збірна України не зазнала проблем у виїзному матчі з командою Литви Андрій Шевченко в порівнянні з останнім матчем збірної проти Люксембургу зробив три зміни. Так, відбулося довгоочікуване повернення на поле Ярмоленка, місце потрапив в запас Коноплянки зайняв Марлос, а справа в обороні, не дивлячись на наш прогноз, З'явився Болбат. Українці заволоділи ініціативою зі старту поєдинку і лише зрідка дозволяли господарям підібратися до свого штрафного. Крім того, синьо-жовтим вдався гол вже на сьомій хвилині. Марлос розрізав оборону суперників пасом, а Зінченко впевнено обіграв Зубас. При цьому не можна не відзначити класну гру Яремчука, який взяв за собою захисників. Литва відповіла неточними ударами Черниха і Жулпа. А Матулевічюс з хорошої позиції пробив головою повз ближнього кута воріт Пятова. Українці ж почали нову хвилю своїх атак, які тепер були ще більш гострими. Після однієї з них балтійці невдало зіграли біля своєї штрафної, Марлос обікрав суперника, пройшов вперед і пробив точно в кут воріт Зубас. Для гравця Шахтаря це перший гол у футболці збірної України.

Фото Павла Кубанова

Підопічні Шевченко могли збільшити свою перевагу ще до перерви, але їм трохи не пощастило. Після гарматного удару Малиновського зі штрафного Кривцов не зміг влучити у ворота з кількох метрів, а потім Зінченко не скористався прострілом Миколенко, також пробивши повз ціль.

«Гармата» Малиновського та яскравий сейв Пятова

У другій половині зустрічі домінування синьо-жовтих лише збільшилася. Третій гол по такій грі був питанням часу. З черговим ударом Малиновського незабаром після перерви Зубас впорався. А ось на 62-й хвилині «гармата» Руслана після скидки від Яремчука досягла своєї мети. І це третій гол нашого хавбека в футболці національної збірної. Потім Шевченко провів дві заміни по позиціях. А також випустив Циганкова замість Ярмоленка, в результаті чого Марлос «перекочував» на правий фланг. Збільшити перевагу синьо-жовтих міг Яремчук, але з розвороту пробив точно в голкіпера, пізніше Циганков в с передачі Марлоса зарядив повз ціль. Більше гольових моментів біля наших не виникло, але значної кількості небезпечних прострілів і забігів від наших хлопців це не скасовує.

Гості трохи розслабилися під кінець зустрічі, але суперники зуміли нанести перший удар в площину воріт Пятова лише в доданий час. Правда, в цьому епізоді Андрій врятував по-справжньому, так як Лаукжеміс виявився перед нашим голкіпером на самоті. У підсумку збірна України здобула чергову перемогу, тим самим зміцнивши своє лідерство в відбірковій групі. Наша команда в хорошому настрої готуватиметься до «товарняк» з Нігерією, який відбудеться в Дніпрі у вівторок, 10 вересня.

Збірна Литви - збірна України - 0: 3

Голи: 0: 1 Зінченко (7, Марлос), 0: 2 Марлос (27), 0: 3 Малиновський (62, Яремчук).
Литва (4-1-4-1): 1.Зубас - 21.Воробьевас, 3.Паліоніс, 4.Гірдвайніс, 13.Міколюнас - 11.Шімкус - 10.Голубіцкас (14.Слівка, 52), 15.Матулявічюс (17.Кукліс, 63), 7.Жулпа, 18.Вербіцкас - 22.ЧЕРНИХ (9.Лаукжеміс, 68). Запасні: 12.Черняускас, 16.Шеткус, 2.Л.Клімавічюс, 5.А.Янкаускас, 6.Казлаускас, 8.Вайткюнас, 9.Андрюшкявічюс, 20.Петравічюс, 23.Баравікас.
Тренер: Вальдас Урбонас.
Україна (4-3-3): 12.ПЯТОВ - 2.Болбат, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міколенко - 6.Степаненко, 8.Маліновскій (9.Безус, 80), 17.Зінченко - 7.Ярмоленко (15.Циганков, 60), 18.Яремчук (19.Мораес, 65), 11.Марлос. Запасні: 1.Паньків, 23.Лунін, 3.Соболь, 5.Бурда, 10.Коноплянка, 13.Пластун, 14.Буяльскій, 20.Коваленко, 21.Караваев.
Тренер: Андрій Шевченко. Арбітр: І.Пельто (Боснія і Герцеговина). попереджений: Миколенко (73). 7 вересня 2019 року. Вільнюс. Стадіон ЛФФ. Матч відбіркового турніру Євро-2020.

після матчу

Андрій Шевченко: «Головне завдання ми ще не вирішили, неправильно заглядати так далеко» Вальдас Урбонас: «Ми практично не били по воротах суперника, ось це погано» Руслан Малиновський - кращий гравець матчу Литва - Україна за оцінками InStat Нова культура Андрія Шевченка. Повний розклад по матчу Литва - Україна