259. Україна - Люксембург

10.06.2019
Львів, Арена Львів
1:0
У четвертому турі відбірного турніру на чемпіонат Європи національна збірна України мінімально обіграла команду Люксембургу

Фото Євгена Кравса

Перемога над збірною Сербії з рахунком 5: 0 помітно зрозуміла моральний дух як наших футболістів, так і вболівальників. Через три дні Арена Львів приймала нового суперника синьо-жовтих - поки що головного переслідувача в групі в особі Люксембургу. Андрій Шевченко вирішив не змінювати переможний склад, як ми і прогнозували. Зате наставник нашої збірної включив в заявку Шапаренко та Марлоса. Люк Хольц ж в порівнянні з грою проти Литвизробив три зміни, а також виставив схему 3-4-1-2. Не міг розраховувати наставник гостей на захисника Карлсона, який перебрав карток.

Забили, але не розвинули успіх

згадуючи досвід гостьового матчу проти Люксембурга, Українці з перших секунд понеслися виконувати своє завдання на гру. Стартова активність вилилася в ранній гол Яремчука - після розіграшу кутового Малиновський правою ногою направив м'яч в чужу штрафну, а Роман перестрибнув усіх на «другому поверсі». У підсумку форвард Гента забив за збірну в другому поєдинку поспіль. Україна могла відразу ж розвинути успіх, але Степаненко після подачі Коноплянки з кутового влучив у поперечину. Люксембуржці огризнувся ударом Баррейру у ворота, після чого відмінний шанс упустив Зінченко, який організував сам собі вихід один на один з Морісом, але не переграв візаві. Завершилася стартова хвиля атак українців ще однією невдалою спробою Степаненко після корнера.

Перечекавши «грозу», гості потроху почали приходити до тями. Янс і Родрігес виконали пристрілки, але пізніше П'ятову все ж довелося вступати в гру. На 38-й хвилині представники герцогства практично відігралися після стандарту, але арбітр зафіксував мінімальний офсайд у Крістофера Мартінса. Що стосується збірної України, то до перерви хороший шанс був у Малиновського, але його постріл зі штрафного Моріс кінчиками пальців перевів у поперечину.

«Слизький» підсумковий результат

Синьо-жовті вельми жваво почали і другий тайм. Спочатку перевірив Моріса Циганков, незабаром Яремчук здорово прийняв м'яч після закидання Миколенко, але пробив вище цілі. На 55-й хвилині ця ж парочка упустила ще один момент, коли удар Романа заблокували, а Віктор другим темпом не влучив у дальній кут. Потім був непоганий відрізок від Люксембургу. П'ятову довелося витягувати м'яч з нижнього дальнього кута після удару Венсана Тилля зі штрафного. Після цього була спроба його брата Олів'є, а на 63-й хвилині нашому голкіперу довелося виручати вже після пострілу Родрігеса. Під кінець зустрічі підопічні Шевченка стали грати по результату. З нашого боку траплялися небезпечні контратаки. Коноплянка потрапив у ворота, знову головою повз ціль пробив Степаненко, потривожив Моріса Зінченко. Але головним завданням все ж було не пропустити, і з нею синьо-жовті впоралися. Відзначимо, що в кінцівці пошкодження отримав Циганков і був замінений Соболем. Для Едуарда це був перший матч за збірну в 2019 році. У підсумку українці довела справу до перемоги і зміцнила своє лідерство в групі. Наступний матч відбору наша команда проведе 7 вересня в Литві.

збірна України - збірна Люксембурга - 1: 0

Гол: 1: 0 Яремчук (6, Малиновський). Україна (4-3-3): 12.ПЯТОВ - 21.Караваев, 4.Крівцов, 22.Матвіенко, 16.Міколенко - 8.Маліновскій, 6.Степаненко, 17.Зінченко - 15.Циганков (3.Соболь, 88), 18.Яремчук, 10.Коноплянка (20.Коваленко, 80). запасні: 1.Паньків, 23.Лунін, 2.Шепелев, 5.Бурда, 7.Шапаренко, 9.А.Кравец, 11.Марлос, 13.Пластун, 14.Швед, 19.Безус. тренер: Андрій Шевченко. Люксембург (3-4-1-2): 1.Моріс - 2.Шано, 8.К.Мартінс, 7.Герсон - 18.ЯНС, 15.О.Тілль (20.Тюрпель, 77), 16.Баррейру, 22.М.Мартінс - 10.В.Тілль - 17.Родрігес, 9.да Мота (11.Бенсі, 52). запасні: 12.Шон, 23.Кіпс, 3.Махмутовіч, 4.Мальже, 5.Селімовіч, 6.Хольц, 14.Сінані, 19.Яніш, 21.Скендеровіч. тренер: Люк Хольц. арбітр: П.Краловіч (Словаччина). попереджені: Миколенко (56), Караваєв (67), Зінченко (81) - О.Тілль (29), да Мота (30), Родрігес (51), В.Тілль (90 + 4). 10 червня 2019 роки. Львів. Арена Львів. 34 700 глядачів. Матч відбіркового турніру Євро-2020. Андрій Шевченко: «Нам треба було реалізовувати свої моменти в першому таймі» Тренер збірної Люксембургу припустив, що в матчі з Україною його команду знову могли обікрасти Андрій Пятов - кращий гравець матчу з Люксембургом за оцінками InStat Тривожне русло - щасливий фінал. Повний розклад по грі Україна - Люксембург