Люксембург, Жозе Бартель
1:2
Збірна України вирвала перемогу у Люксембургу та очолила групу

Фото Павла Кубанова

Виграш в матчі з Литвою дозволив Люксембургу підійти до звітного поєдинку в статусі лідера групи. Збірній України треба було переключитися на нового суперника після виїзної нічиєї з Португалією. Ні про яку недооцінку мови і не йшло - в останні роки представники герцогства явно піднялися вище рівня інших «карликів». Андрій Шевченко застосував ротацію, як і обіцяв. Ось тільки замін відбулося явно більше, ніжочікувалося. В обороні в старті вийшли Бурда і Бутко, в центрі поля був відсутній Степаненко, але вперше з березня 2015 го футболку збірної надів Безус. На правому крилі атаки з'явився Циганков, а на вістрі - Мораес. Обидві команди мали деякі проблеми зі складом. Пропускали гру проти Люксембургу отримали пошкодження Марлос и Кравець. Люк Хольц не міг розраховувати на свого кращого бомбардира Жоакима.

Дебютний гол Циганкова

Поєдинок розпочався з моменту Мораеса, коли Жуніор після флангового навісу пробив мимо. Українці намагалися атакувати широко, проте господарям довгий час вдавалося стримувати підопічних Шевченко. Крім того, самі Червоні леви не соромилися регулярно тікати в контратаку, найчастіше по правому флангу. «Веселощі» почалося на 30-х хвилинах. Спочатку Коноплянка зі штрафного ледь не закрутив у «дев'ятку», а потім подвійний сейв зробив Пятов, відбивши удар головою у виконанні Мальгет і якимось дивом зреагувавши на добивання Тюрпеля. Однак на 34-й хвилині захист України таки здригнулася - Олів'є Тілль прорвався по флангу і прострілив, а м'яч після відскоку від Бутко відлетів на Тюрпеля. Форварду Люксембургу було складно промахнутися з метра - 1: 0. Пропущений м'яч швидко «розбудив» українців, наша збірна видала кілька небезпечних атак. В одній з таких Циганков оформив свій перший гол за національну команду - спрацювала зв'язка із Зінченком, який виконав відмінний «черпачок». Динамівець зблизився з воротарем і точно пробив з правої - 1: 1.

Неприступна оборона

У другому таймі малюнок гри особливо не змінився. Синьо-жовті грали гостріше і контролювали м'яч, але розкрити оборону суперників ніяк не могли. Люксембуржці ж регулярно огризались - на 50-й хвилині Венсан Тілль ледь не закрутив у дальній кут з меж штрафного. Можна виділити і момент Янса, який уявив себе бразильцем і виконав ефектне соло через захисні редути українців, але пробив точно в руки П'ятову. Попереду у нашої збірної проявляв активність Мораес, але гірникові не вистачало точності. Спочатку Жуніор пробив «в молоко» головою, а на 68-й хвилині трохи не влучив у дальній кут після відмінного обігравання з Циганкова. Чи не лівому фланзі намагався розібратися з опонентами Коноплянка, а його спроба забити зі штрафного була особливо небезпечною - м'яч пролетів над «дев'яткою». Ближче до кінця поєдинку Люксембург відсунувся назад, але навіть при цьому встигав пробивати по нашим воротам. У складі синьо-жовтих дальніми ударами відзначилися Коноплянка і Малиновський, але гольових моментів після шансу Мораеса все ніяк не виникало.

Кінцівка «на три результати»

Українці так захопилися атакою, що ледь не пропустили другий гол. На 90-й хвилині суперники втекли «два в одного», але не змогли реалізувати більшість, а в завершенні другої хвилі контрвипади Олів'є Тілль пробив поруч зі штангою. Кількома хвилинами раніше травму отримав Караваєв, який був замінений через кілька хвилин після своєї появи на полі. Однак і на цьому драматургія звітного поєдинку не зупинилася. На останній доданій хвилині Малиновський подав штрафний, а один з кращих в складі Люксембургу Родрігес головою відправив м'яч у власні ворота. В результаті збірної України все ж вдалося здійснити мрію і взяти чотири очки за два тури відбору на Євро-2020. Підопічні Шевченко очолили групу, а Люксембург опустився на друге місце. Нам на руку також зіграла нічия Португалії та Сербії в паралельному матчі. Далі буде!

збірна Люксембурга - збірна України - 1: 2

Голи: 1: 0 Тюрпель (34), 1: 1 Циганков (40, Зінченко), 1: 2 Родрігес (90 + 3, автогол). Люксембург (4-4-2): 1.Моріс - 18.ЯНС, 2.Шано, 4.Мальже, 13.Карлссон - 6.Родрігес, 16.Баррейру, 8.Мартінс, 15.О.Тілль (17.Мутш, 90 + 3) - 20.Тюрпель , 10.В.Тілль (11.Бенсі, 74). Запасні: 12.Шон, 23.Кіпс, 3.Махмутовіч, 5.Бонерт, 7.Герсон, 9.да Мота, 14.Сінані, 19.Яніш, 21.Скендеровіч. Тренер: Люк Хольц. Україна (4-3-3): 12.ПЯТОВ - 2.Бутко (21.Караваев, 79; 14.Буяльскій, 87), 5.Бурда, 22.Матвіенко, 13.Міколенко - 8.Маліновскій, 17.Зінченко, 9.Безус (18.Яремчук, 64 ) - 15.Циганков, 19.Мораес, 10.Коноплянка. Запасні: 1.Бойко, 23.Лунін, 3.Соболь, 4.Крівцов, 6.Степаненко, 7.Шапаренко, 11.Шабанов, 16.Сідорчук, 20.Болбат. Тренер: Андрій Шевченко. Арбітр: М.Гестраніус (Фінляндія). попереджені: Баррейру (45), Шано (51), Мальгет (62), Карлссон (90 + 3) - Бурда (48), Бутко (64). 25 березня 2019 року. Люксембург. Стадіон Жозі Бартель. 4 653 глядача. Матч відбіркового турніру Євро-2020.