253. Україна - Чехія

16.10.2018
Харків, Металіст
1:0
Національна збірна України на харківському ОСК Металіст мінімально обіграла гостей з Чехії, забивши єдиний м'яч під кінець першого тайму

Фото Павла Кубанова

Збірна України підійшла до матчу в гарній формі: в останніх восьми іграх синьо-жовті не знали поразок. Більш того, минулого тижня наша команда зіграла внічию з титулованою Італією, Що також повинно було підняти бойовий дух бійців Андрія Шевченка. Для виходу з групи за підсумками звітного поєдинку українцям було достатньо і нічиєї.

Наставник нашої збірної зробив дві зміни в порівнянні з «товарняком» в Генуї - в старті з'явилися Степаненко і Ярмоленко. У свою чергу, Ярослав Шілгавий не міг розраховувати на Кадержабека і Соучека. Також наставник чехів виставив на ворота Павленку, а в напад відрядив Шика.

Чарівна ліва Малиновського

З перших хвилин синьо-жовті стали дотримуватися своєї улюбленої тактики з короткими пасами і контролем м'яча. Незабаром господарі почали створювати моменти: на 10-й хвилині Яремчук небезпечно пробивав головою після подачі Коноплянки, а потім він же промахнувся з ще одного навісу Євгена. Чехи відповіли непоганим ударом в стовбур від Павелки, а на 18-й хвилині П'ятов виручив після виходу Янкто один на один. Поступово українці стали нарощувати темп і знаходити ключі до оборони суперників. В середині першого тайму знову пробив Яремчук, на 33-й хвилині Павленка врятував після гострого удару Коноплянки. Далі трапився найнебезпечніший постріл Малиновського, але м'яч розминувся зі штангою. Як з'ясувалося невдовзі, це Руслан просто пристрілювався. На 43-й хвилині українцям вдалася відмінна контратака, коли Марлос обікрав суперника, а другим темпом зберіг м'яч Караваєв. Перед штрафний сферу отримав Яремчук, скинув на Малиновського, а той класним підкрученим ударом поклав ігровий снаряд у правий кут воріт - 1: 0. Таким чином, хавбек Генка відзначився в складі збірної в другому матчі поспіль.

Україна грамотно втримала перевагу

Забивши «в роздягальню», синьо-жовті отримали стратегічний перевага. На початку другого тайму підопічні Шілгавого прогнозовано пішли вперед і заволоділи ініціативою, але мало що створили біля воріт Пятова. Можна відзначити удар Шика вище, а також потужний постріл Павелки, з яким впорався наш голкіпер. В середині другої половини українці знову прибрали м'яч до своїх ніг. У цей період проявляв активність Ярмоленко і упустив хороший момент, коли прокинув сферу повз голкіпера, але не встиг пробити. Незабаром Степаненко після хорошого закидання Ракицького послав м'яч повз ціль. А на 75-й хвилині Ярмоленко вивів один на один вийшов на заміну Циганкова, але той переграти Павленку не зумів. Кінцівка зустрічі залишилася за гостями, хоча кілька хороших контратак українці провели. П'ятов врятував після хльосткого удару Змргала з меж штрафного, мав можливість відзначитися Крменчік. Однак в цей вечір забити трибарвним не було призначено. У підсумку збірна України здобула мінімальну перемогу, яка стала для неї третьою поспіль у Лізі націй. З дев'ятьма набраними очками підопічні Шевченка стали недосяжними для опонентів і в наступному розіграші турніру заслужено будуть виступати в Лізі А.

Турнірна таблиця

# Команда И В Н П М О
1. Україна 3 3 0 0 4-1 9
2. Чехія 3 1 0 2 3-4 3
3. Словаччина 2 0 0 2 1-3 0
Останній матч в рамках групового етапу Ліги націй українці проведуть на виїзді проти збірної Словаччини 16 листопада.

Збірна України - збірна Чехії - 1: 0

гол: 1: 0 Малиновський (43, Яремчук). Україна (4-1-4-1): 12.ПЯТОВ - 21.Караваев, 5.Бурда, 20.Ракіцкій, 22.Матвіенко - 6.Степаненко - 7.Ярмоленко, 11.Марлос, 8.Маліновскій (17.Зінченко, 86), 10.Коноплянка (15.Циганков , 70) - 18.Яремчук. запасні: 1.Бойко, 23.Лунін, 2.Бутко, 3.Пластун, 4.Крівцов, 9.Кулач, 13.Петряк, 14.В.Кравец, 16.Сідорчук, 19.Макаренко. тренер: Андрій Шевченко. Чехія (4-2-3-1): 23.Павленка - 4.Гебре Селассіє, 3.Челюстка, 5.Брабец, 22.Новак - 21.Павелка, 7.Барак - 20.Видра (8.Змргал, 67), 9.ДОЧКАЛ, 14.Янкто (18. Шура, 80) - 19.Шік (11.Крменчік, 72). запасні: 1.Вацлік, 16.Коубек, 6.Кудела, 10.Травнік, 12.Стронаті, 13.Масопуст, 17.Цоуфал. тренер: Ярослав Шілгавий. попередження: Ракицький (39) - Челюстка (19), Павелка (90). арбітр: Г.Мажейка (Литва). Харків. 16 жовтня 2018 року. ОСК Металіст. 38 100 глядачів. Матч Ліги націй УЄФА. Ярослав Шілгавий: «Ми зіграли проти України краще, ніж в матчі на своєму полі» Андрій Шевченко: «Було достатньо моментів для другого голу» Андрій Пятов - кращий гравець матчу Україна - Чехія за рейтингом InStat

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Чехія (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Малиновський Руслан (33%, голосів: 1 976)
  • Пятов Андрій (23%, голосів: 1 367)