251. Україна - Словаччина

09.09.2018
Львів, Арена Львів
1:0
Завдяки голу Андрія Ярмоленка з пенальті збірна України на Арені Львів перемогла збірну Словаччини

Фото Павла Кубанова

Після впевненої, незважаючи на рахунок, перемоги в першому турі Ліги націй над Чехією, оптимізму в українських уболівальників додалося, тому матчу проти словаків все чекали з натхненням. Навіть, незважаючи на те, що трибуни стадіону у Львові будуть порожніми.

У словаків було на добу більше відпочинку

З поєдинком трьома днями раніше в Угерське-Градіште, головний тренер збірної України Андрій Шевченко зробив лише одну зміну в складі. Замість Сергія Кривцова, який заробив найбільше критики в грі з чехами, на поле вийшов Микита Бурда. До матчів, які проходять через два дні на третій, дуже важливо підійти в хорошому функціональному стані. У цьому плані у словаків була перевага, оскільки у них було на добу більше часу для відпочинку. До того ж і поєдинок вони проводили неофіційний, а товариський проти зі збірною Данії, складеної ледь не з любителів.

Фото Євгена Кравса

У першому таймі суперник жодного разу не пробив у ворота

Поєдинок, особливо перший тайм, пройшов, немов, шахова партія. З перших хвилин словаки намагалися показати, що вони не збираються відсиджуватися в обороні. Однак синьо-жовті швидко взяли нитки гри в свої руки. Як завжди активними були наші фланги. Ми досить легко доходили до штрафної суперника, а ось далі виникали проблеми. Тільки два постріли (Степаненко, Яремчук) припали в створ. Правда, і пострілами це не назвеш, оскільки Дубравка не становило жодних проблем заволодіти м'ячем. Втім, і у своїх воріт підопічні Андрія Шевченка діяли надійно. У словаків за перший тайм не було жодного удару в рамку. З тим суперники й пішли на перерву.

Циганкову хвилини вистачило, щоб заробити пенальті

Нічого, в принципі, залишається такою і відразу після перерви. В основному йшла позиційна боротьба, в якій першу скрипку грали футболісти в синьо-жовтих футболках. Команда Андрія Шевченка більше володіли м'ячем, але знову ж таки, вільних зон в захисних побудовах обох колективів було дуже мало. Щоб внести корективи в гру, наставникам нічого не залишалося, крім як вдатися до замін. І в цьому питанні більше досяг успіху Андрій Шевченко. Циганкову, який вийшов на поле на 78-й хвилині, знадобилася одна хвилина, щоб заробити пенальті. Сам же 11-метровий реалізував Ярмоленко. для якого цей гол став 36-м у футболі збірної України.

Під завісу матчу підопічним Яна Козака хоч і не дали створити 100-відсоткових нагод для взяття воріт, але понервувати господарів вони все ж змусили. Самий же небезпечний момент гості створили на 89-й хвилині, але удар Дуди, а потім і Шкртела удвох парирували Пятов і Ярмоленко. В атаці у відповідь вже сам Ярмоленко міг забивати, але пробив у Дубравка. У такій цікавій боротьбі матч і завершився. Здобувши максимальний результат у двох матчах, збірна України тепер має всі шанси, щоб посісти перше місце в своїй групі Ліги націй.

Збірна України - збірна Словаччини - 1: 0

гол: 1: 0 Ярмоленко (80, з пенальті). Україна (4-1-4-1): 12.ПЯТОВ - 22.Караваев, 20.Ракіцкій, 5.Бурда, 2.Матвіенко - 6.Степаненко (16.Сідорчук, 86) - 7.Ярмоленко, 8.Маліновскій (17.Зінченко, 71), 10.Коноплянка ( 15.Циганков, 78), 11.Марлос - 18.Яремчук. запасні: 1.Бойко, 23.Лунін, 3.В.Кравец, 4.Крівцов, 9.Селезнев, 13.Цуріков, 14.Буяльскій, 19.Макаренко, 21.Данченко. тренер: Андрій Шевченко. Словаччина (4-2-3-1): 23.Дубравка - 4.Шатка, 3.ШКРТЕЛ, 14.Шкріняр, 15.Губочан - 19.Куцка (6.Грегуш, 78), 22.Лоботка - 20.Мак, 17.Гамшік, 7.Вайсс (10.Руснак , 70) - 11.Немец (8.Дуда, 65). запасні: 1.Козачік, 12.Шулла, 2.Вальент, 5.Дьомбер, 13.Грошовскій, 16.Мазань, 18.Сабо, 21.Дюріш. тренер: Ян Козак. арбітр: Т.Сідіропулос (Греція). попереджені: Коноплянка (64), Сидорчук (90 + 4) - Губочан (16), Дуда (74). 9 вересня 2018 року. Львів. Стадіон Арена Львів. Без глядачів. Ліга націй УЄФА 2019.

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Словаччина (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Марлос (21%, голосів: 1 321)
  • Циганков Віктор (18%, голосів: 1 126)
  • Караваєв Олександр (12%, проголосувало: 740)
  • Малиновський Руслан (9%, проголосувало: 575)
  • Ярмоленко Андрій (7%, проголосувало: 465)
  • Коноплянка Євген (6%, проголосувало: 366)
  • Бурда Микита (5%, проголосувало: 343)
  • Зінченко Олександр (5%, проголосувало: 339)
  • Ракицький Ярослав (4%, проголосувало: 268)
  • Яремчук Роман (3%, проголосувало: 210)
  • Матвієнко Микола (3%, проголосувало: 202)
  • Пятов Андрій (2%, проголосувало: 139)
  • Степаненко Тарас (2%, проголосувало: 118)
  • Сидорчук Сергій (1%, проголосувало: 45)

Всього голосів: 2 949

Андрій Шевченко: «Ми зробили заділ, але завдання ще не вирішена» Ян Козак: «Ми не заслужили поразки!» Найкорисніший гравець матчу Україна - Словаччина за версією InStat Разом біля телевізора: похворіли за збірну з Юрієм Вернидубом