250. Чехія - Україна

06.09.2018
Угерське-Градіште, Міський стадіон ім. М.Валенти
1:2
У Лізі націй УЄФА збірна України стартувала з перемоги Ось ми і дочекалися першого офіційного матчу збірної України в новому сезоні. Припав він на новий футбольний європейський турнір для національних команд, Лігу націй. Багато хто скептично ставиться до цих змагань, але досить сказати, що через поєдинки Ліги націй можна потрапити на Євро. Тому і матч збірної України проти команди Чехії в такому швидкоплинному турнірі очікувалася з великим інтересом і надіями, адже перед синьо-жовтими стоїть завдання потрапити на Євро-2020. А значить часу на розкачку немає.

Фото Євгена Кравса

Дебют Романа Яремчука

Перед матчем з Чехією найбільш палкі дебати в пресі і серед фахівців викликало питання, хто зіграє в лінії атаки збірної України. І Євген Селезньов, і Роман Яремчук на старті поточного сезону виглядають добре. Однак наставник синьо-жовтих Андрій Шевченко поставив на молодість і, напевно, здатність Яремчука втекти від захисників суперника. В іншому склад виявився прогнозованим, Ну хіба що ще позиція одного центрального захисника дещо здивувала. Наставник збірної віддав перевагу Сергію Кривцову перед Микитою Бурдою і Євгеном Хачеріді. У середній лінії на поле вийшли всі кращі на даний момент виконавці. Все це мало на увазі взяття м'яча під свій контроль, адже ще й чехи за стартовою розстановці вибрали захисний варіант ведення гри.

Такий футбол ми любимо

До речі, сам матч почався майже з 15-хвилинним запізненням. Згасло світло. І ця затримка, мабуть, пішла на користь господарям, які вже на четвертій хвилині відкрили рахунок. Нападаючий італійської Роми Шик якось надто вже легко увійшов до штрафного майданчика синьо-жовтих, розібрався з Кривцовим і сильно пробив в ближній кут. М'яч пройшов над руками Пятова. 1: 0. А потім ми побачили те, що хоче бачити від своєї команди головний тренер збірної України. Зрозуміло, що рахунок зіграв свою роль, проте гра синьо-жовтих стала на порядок швидше, не було контролю м'яча заради контролю. Уже в наступній атаці після пропущеного м'яча міг забивати Яремчук, який не потрапив в створ після рикошету. Тут же нападник Гента замикав флангову передачу від Марлоса, але знову послав м'яч повз ціль. І третій удар українців був від Яремчука. Хоча в тому епізоді ніхто не підказав, що ззаду знаходився Марлос. У підсумку, м'яч знову в площину воріт не влучив. А потім суперник побудував такі оборонні редути, що вийти на ударну позицію було вкрай важко, а якщо це і виходило, то били наші футболісти з незручних положень. Найбільш небезпечний удар завдав Малиновський на 42-й хвилині, коли після виконання штрафного Вацлік перевів на кутовий. Здавалося, що перший тайм так і завершиться. Однак комбінація синьо-жовтих на 45-й хвилині нагадала про те, за що ми любимо футбол. Марлос на куті штрафного накрутив мало не пів-команди чехів і віддав поперечну передачу в центр на Ярмоленка. А той пропустив м'яч далі на Коноплянку. Півзахисник Шальке на носовій хустинці ефектно розібрався з Кадержабеком і пробив в ближній кут. 1: 1.

Розв'язка наступила в компенсований час

У дебюті другого тайму чехи активізувалися. Іноді в штрафний збірної України ставало жарко, але підопічні Андрія Шевченка витримали цей тиск і знову взяли нитки гри в свої руки. Хоча небезпечні моменти біля воріт господарів в основному виникали після швидких контрвипадів. Як це було на 56-й хвилині, але м'яч після удару з гострого кута від Ярмоленко парирував Вацлік. Сантиметрів не вистачило Зінченко, який пробивав знову-таки після розкішної комбінації у виконанні Марлоса і Яремчука. По ходу гри володіння м'ячем збірної України доходило до 70% проти 30-ти у господарів. За ударам синьо-жовті перевершували суперника більш ніж в два рази, але м'яч у ворота ніяк не йшов. Навіть у Малиновського, який під завісу поєдинку пробивав зі штрафного. Не кажучи вже про шанс Селезньова. І все ж щастя було на нашому боці. На 90 + 3-й хвилині після передачі Циганкова помилився голкіпер, м'яч влучив в обличчя боржомі і відлетів до Зінченко. 1: 2. Такого початку сезону для збірної України і хотілося. Молодці! Сергій КОЗЛОВ

Збірна Чехії - збірна України - 1: 2

Голи: 1: 0 Шик (4, Сікора), 1: 1 Коноплянка (45 + 1, Марлос), 1: 2 Зінченко (90 + 3). Чехія (5-3-2): 1.Вацлік - 2.Кадержабек, 3.Калас, 4.ГЕБРЕ Селассіє, 5.Брабец, 18.Боржіл - 15.Соучек, 6.Сікора (12.Горжава, 90 + 2), 10.Гушбауер - 19.Шік ( 7.Тецл, 83), 11.Крменчік (8.Змргал, 46). запасні: 16.Коубек, 23.Колраж, 9.Травнік, 14.Янкто, 17.Ржезнік, 20.Коуфал, 21.Петрак, 22. Новак. тренер: Карел Яролім. Україна (4-4-1-1): 12.ПЯТОВ - 9.Караваев, 20.Ракіцкій, 4.Крівцов, 2.Матвіенко - 7.Ярмоленко (17.Зінченко, 66), 8.Маліновскій, 6.Степаненко, 10.Коноплянка (15.Циганков, 77) - 11.Марлос - 18.Яремчук (9.Селезнев, 85). запасні: 1.Бойко, 23.Лунін, 3.Хачеріді, 5.Бурда, 13.Цуріков, 14.Буяльскій, 16.Сідорчук, 19.Макаренко, 21.Данченко. тренер: Андрій Шевченко. арбітр: Е. Тейлора (Англія). Попереджені: Гушбауер (21), Соучек (53). 6 вересня 2018 року. Угерське-Градіште.  Міський стадіон ім.М.Валенти. 7 974 глядачів. Ліга націй УЄФА 2019.