03.06.2018
Евіан, стадіон Каміль Фурньє
1:4

Дублі Ярмоленко і Коноплянки. Збірна України на класі розбила Албанію

У четвер синьо-жовті розкатали нульову нічию зі збірною Марокко. У неділю українці отримали шанс реабілітуватися за межі не найяскравішу гру проти африканців в спарингу з Албанією. У порівнянні з попереднім спарингом Андрій Шевченко зробив шість змін в складі: місце у воротах зайняв Лунін, на флангах оборони вийшли Бутко і Соболь, в центрі зі старту з'явилися Малиновський і Марлос, а на вістрі опинився Бесєдін. Албанці підійшли до звітної зустрічі з чотирма поразками в п'яти останніх матчах. Більш того, у вівторок Гірські орли примудрилися розгромно програти Косово (0: 3). З огляду на, що Україна перемагала в чотирьох з п'яти поєдинків проти балканців, саме підопічні Шевченка бачилися фаворитами зустрічі.

Лінія атаки за 15 хвилин вирішила долю матчу

Зі старту поєдинку українці частіше і якісніше володіли м'ячем. На початку гри обидві команди завдали по удару повз ворота, а на дев'ятій хвилині у синьо-жовтих виник перший небезпечний момент. Постріл Марлоса з працею дістав Беріша, а з добиванням Ярмоленко впорався вже Хюсай. Незабаром з'явився шанс у Коноплянки, але після рикошету від суперника м'яч пролетів над поперечиною. На 19-й хвилині Марлос створив момент для Ярмоленко, але Андрій пробив поруч із правою від себе штангою.
збірна України

Фото Павла Кубанова

Потім настало невелике затишшя, після якого українці видали «вогняну» кінцівку тайму. На 31-й хвилині класна комбінація Марлос - Ярмоленко - Коноплянка завершилася точним ударом останнього в ближній кут - 1: 0. Через п'ять хвилин наша команда подвоїла рахунок. Коноплянка знайшов м'ячем у штрафному Ярмоленко і футболіст дортмундської Боруссії впевнено переграв Беришу. На 38-й хвилині Марлос вивів Бесєдіна тет-а-тет з голкіпером суперників, але форвард дуель програв. А в додатковий час Україна забила третій м'яч: все той же Марлос верхом послав м'яч на Малиновського, який скинув під удар Ярмоленку - 3: 0. Андрій забив за збірну більше одного гола за матч вдруге в кар'єрі.

Коноплянка оформив дебютний дубль за збірну

На другий тайм Шевченко випустив попереду Селезньова, трохи пізніше з'явився Шапаренко. Євген отримав можливість забити на 52-й хвилині, але м'яч зачепив ногу захисника і полетів трохи вище воріт. Проте, уникнути зниження темпу гри з боку української команди не вдалося. Албанці видали непоганий відрізок з небезпечними ударами Мемолли і Ліляя. Втім, після цього червоно-чорні вже були не настільки активні. Команди, здавалося, остаточно змирилися з підсумком зустрічі. Наставники провели ряд замін, але крім гола з офсайду Селезньова моментів довгий час не виникало. Лише в кінцівці зустрічі прийшли і небезпека, і забиті голи. Спочатку Беріша продемонстрував відмінну реакцію і потягнув удар Коноплянки зі штрафного, а потім захисники албанців після метушні ледь не заштовхали м'яч у свої ворота - круглий влучив у штангу. На 89-й хвилині суперники несподівано розмочили рахунок - Ндоє отримав м'яч після навісу з правого флангу і переграв Луніна ударом з-під Караваєва. Однак тут же гольовий атакою відповіли українці. Шапаренко розрізав оборону суперників пасом на Ярмоленко, а Андрій викотив на порожні ворота Коноплянці. 4: 1! У підсумку збірна України здобула другу перемогу в своєму четвертому матчі в 2018 році. На цьому національна команда бере паузу до початку вересня, коли їй належить провести поєдинки Ліги націй проти Чехії і Словаччини.

Збірна Албанії - збірна України - 1: 4

Голи: 0: 1 Коноплянка (31, Ярмоленко), 0: 2 Ярмоленко (36, Коноплянка), 0: 3 Ярмоленко (45 + 2, Малиновський), 1: 3 Ндоє (88), 1: 4 Коноплянка (90, Ярмоленко).
Албанія (4-1-4-1): 1.БЕРІША - 4.Хюсай, 15.Маврай, 6.Джімшіті, 5.Веселі - 13.Лілай (18.Айеті, 65) - 21.Роші (17.Мемолла, 46), 20.Рамадані (22.Квака, 26), 14.Ндой, 3.Леньяні (19.Балай, 46) - 9.Манай (16.Цікаллеші, 57). Запасні: 23.Селмані, 7.Гавазай, 8.Ліка, 11.Гурі, 12.Ходжа, 24.Абазай.
Тренер: Крістіан Пануччі.
Україна (4-3-3): 33.Лунін - 2.Бутко (20.Караваев, 82), 28.Крівцов, 5.Бурда, 14.Соболь - 8.Маліновскій (22.Коваленко, 71), 17.Зінченко (16.Сідорчук, 71), 11 .Марлос (40.Шапаренко, 57) - 7.ЯРМОЛЕНКО, 41.Беседін (9.Селезнев, 46), 10.Коноплянка. Запасні: 1.Бойко, 4.Матвіенко, 18.Шабанов, 19.Лукьянчук.
Тренер: Андрій Шевченко.
Арбітр: Ф.Летексье (Франція). попереджений: Бурда (33).
3 червня 2018. Евіан (Франція). Стадіон Каміль Фурньє. 600 глядачів. Товариський матч