245. Україна - Словаччина

10.11.2017
Львів, Арена Львів
2:1

Продемонструвавши змістовний атакуючий футбол, збірна України обіграла словаків - 2: 1!

збірна України

Збірна України зуміла здобути вольову перемогу! Фото Євгена КРАВСА

Головний тренер збірної України не став ризикувати і з перших хвилин випустив на поле тільки одного дебютанта. 27-річний нападник Ворскли Юрій Коломоєць став уже дев'ятим новачком збірної України з тих пір як її очолив нинішній наставник. Юрій намагався, двічі змусив суперників заробити на собі попередження. Але не йому судилося стати головним героєм поєдинку. Втім, як люблять говорити самі футболісти нинішньої збірної країни, хвалити і лаяти треба всю команду. ... Тренери команд на передматчевих прес-конференціях відсипали один одному чимало компліментів. І, можливо, гравці збірних України і Словаччини перейнялися цим і почали поєдинок досить обережно. Але вже після 10-ї хвилини ситуація на полі кардинально змінилася. Після подачі Руснака зі штрафного з лівого флангу Хамшик пробив головою. Пятов не зміг зафіксувати м'яч і екс-захисник Металіста Штетина виявився спритнішим за всіх і вивів свою команду вперед. 0: 1. Пропущений м'яч струснув українську збірну. Ініціатива перейшла до підопічних Андрія Шевченка. І, варто відзначити, що дії збірної України радували око. Активні дії в атакуючій фазі приємно здивували. Здорово діяли обидва фланги. Гравці середини поля намагалися діяти нестандартно. Здорово виглядав Марлос, який вийшов на позиції під нападаючим. При цьому висока інтенсивність підтримувалася весь час, гравці зустрічали суперника на чужій половині поля. Загалом, не вистачало тільки забитого м'яча. Характерно, що його спорудив якраз Марлос. Саме український бразилець забрав м'яч у занадто самовпевненого Штетин, увійшов в штрафну і віддав пас на Ярмоленка. Вразити ворота практично з лінії воротарського для Андрія виявилося справою техніки. 1: 1. А на камеру Ярмоленко продемонстрував просту по виконанню, але дуже глибоку за емоціями напис на футболці: «Сидор, ми з тобою!» Присвячена вона одного і екс-партнера по Динамо Сергію Сидорчуку, який через травму пропустить близько півроку. Другий тайм по відбувалося на полі став продовженням першого. Вже на 49-й хвилині Шкртел за півметра від лінії штрафного завалив Коломійця. Арбітр вдруге за гру показав за фол на нападаючому жовту картку. А сам штрафний дуже небезпечно виконав Коноплянка - м'яч пролетів сантиметрах в десяти над поперечиною. Виправився Евгнній в буквальному сенсі через п'ять хвилин. Отримавши м'яч від Соболя в центрі поля, Євген зробив фірмовий рейд і ледь увійшовши до штрафного поцілив у дальній кут воріт. 2: 1.

Переможний м'яч на рахунку Євгена Коноплянки. Фото Євгена КРАВСА

Після цього ситуація на полі дещо змінилася. Андрій Шевченко не раз говорив, що гравці збірної України повинні навчитися правильно розподіляти сили по ходу матчу. Можливо, ми побачили частина цього плану ... Як би там не було, ігрова ініціатива перейшла до словакам. Господарі більше оборонялися. Сказати, що словаки досягли успіху в атакуючих діях, язик не повертається. Відзначимо появу в складі збірної України ще двох дебютантів. Півзахисник Зорі Олександр Андрієвський, захисник Олімпіка Артем Шабанов і півзахисник Карпат Сергій Мякушко довели число дебютантів Андрія Шевченка до 12! Підкреслимо також, що Шабанов став першим гравцем Олімпіка в національній команді! Збірна України не грала у Львові два роки. Повернення в фартовий для себе місто національна команда відзначила красивою вольовою перемогою. 2: 1. До того ж це був дебют Андрія Шевченка в цьому прекрасному місті, де збірна жодного разу не програла, провівши вже 15 поєдинків (у яких було здобуто 13 перемог!)!

Збірна України - збірна Словаччини - 2: 1

Голи: 0: 1 Штетина (10), 1: 1 Ярмоленко (39, Марлос), 2: 1 Коноплянка (54, Соболь). Україна (4-2-3-1): 12.Пятов (23.Коваль, 46) - 22.Караваев (2.Бутко, 63), 13.Хачеріді (15.Шабанов, 81), 3.Ордец, 4.Соболь - 8.Маліновскій (9.Шахов, 81 ), 14.РОТАНЬ - 7.Ярмоленко, 9.Марлос (27.Андріевскій, 77) 10.Коноплянка (33.Мякушко, 90) - 26.Коломоец. запасні: 4.Матвіенко, 5.Кучер, 24.Танковскій, 39.Сваток. тренер: Андрій Шевченко. Словаччина (4-5-1): 23.Дубравка (12.Полачек, 46) - 5.Дьембер (18.Сабо, 46), 3.ШКРТЕЛ, 21.Штетіна (22.Лоботка, 46), 15.Губочан - 13.Грошовскій, 14.Шкрініар, 17 .Хамшік (19.Беро, 64), 8.Дуда, 10.Руснак - 11.Немец (20.Мак, 63). запасні: 1. Козачік, 16. Мазан, 2. Пекарік, 4. Дюріца, 8. Кісс, 9. Михалик. тренер: Ян Козак. 10 листопада. Львів. Стадіон Арена Львів. 30 500 глядачів. арбітр: А.Трейманіс (Латвія). попереджені: Ротань (57) - Штетина (41), Шкртел (49). Україна Словаччина 8 (6) Удари 6 (3) 2 (1) Удари в створ 1 (1) 6 (5) Кутові 2 (1) 0 Офсайди 3 (1) У дужках - показники першого тайму. Сергій ДЕМ'ЯНЧУК, Сергій Пількевич зі Львова

Вибираємо кращого українського гравця в матчі Україна - Словаччина (зазначте не більше трьох кращих гравців, порядок місць значення не має)

• Марлос (28%, голосів: 1 997)
  • Ярмоленко Андрій (23%, голосів: 1 656)
  • Коноплянка Євген (21%, голосів: 1 527)
  • Хачеріді Євген (5%, проголосувало: 369)
  • Соболь Едуард (4%, проголосувало: 267)