244. Україна - Хорватія

09.10.2017
Київ, НСК Олімпійський
0:2
У вирішальному матчі групового турніру кваліфікації ЧС-2018 збірна України не зуміла перемогти Хорватію і завершує кампанію
збірна України

Фото Олексія Кликова

На старті відбірного турніру ЧС-2018 ми, звичайно, припускали, що доля нашої збірної вирішиться в останньому турі. Але при цьому навряд чи малювали собі картину таким чином, що в матчі Україна - Хорватія нічия не влаштує жодну з команд. І поведуть вони суперечка, по суті, за друге місце і пропуск в плей-офф. Паралельно мріючи про диво в Ісландії ...

Лазарет і ажіотаж

Багато говорили про кадрові проблеми збірної Хорватії і її переповненому лазареті. Травми Чорлука, Едвая, Стрініч, Ковачіча, Брозовіч, Пьяца, Калинича, безумовно, відбилися на виступі Картатих, які в останніх чотирьох поєдинках набрали лише чотири очки. Що вилилося в пожежну відставку Анте Чачіча. У паніці хорвати поставили на тренерський місток маловідомого фахівця Златко Даліча, І думки з приводу ефективності рокіровки розділилися. У тому плані, що піде на користь такий струс для нашого суперника? Втім, більше нас цікавила ситуація в нашому таборі. Після дискваліфікації Кравця і з урахуванням нинішнього стану Бесєдіна Андрій Шевченко був змушений використовувати по максимуму ресурс середньої лінії. Ярмоленко тренерський штаб висунув вперед разом з Гармашем, визначивши на правий фланг півзахисту Марлоса. Ротань прогнозовано вийшов в парі зі Степаненко. До речі, команда1 вгадала стартовий склад нашої команди на 100 відсотків ще сьогодні вранці. Відзначимо, що ажіотаж в Києві перед матчем вийшов пристойний. Чи вплинула на це і значимість зустрічі, та й взагалі, київський уболівальник скучив за збірною. Останній раз до цього синьо-жовті грали на Олімпійському з глядачами півтора роки тому.

Свій шанс упустили в першому таймі

Гості почали дуже жваво. З колективним пресингом високо зустрічали наших гравців, за дві перших хвилини заробили два кутових, ледь не спровокували автогол Ракицького. З невеликим хвилюванням українські футболісти впоралися тільки до хвилині десятої. І раз по раз почали організовувати дуже перспективні атаки. Заволодівши при цьому невеликою перевагою. Небезпечно пробили по воротах Марлос (блокував Ловрен), Ракицький (Субашич ледь не випустив м'яч за лінію), Коноплянка (з п'яти метрів головою - поруч зі штангою!) І двічі Степаненко (в одному випадку - повз, у другому - хорватів врятував голкіпер) . Можна сказати, що своєю активністю і комбінаційний на гол ми напрацювали. Не поталанило. Коротше, свій шанс ми упустили до перерви.

Гості зрідка вибиралися в контратаки, одну з них завершив небезпечним пострілом Віда, але в цілому ситуацію наші хлопці контролювали.

Ось вам Модріч і Ракітіч ...

На початку другого тайму команди обмінялися небезпечними прострілами (Ярмоленко і Перішич), а на 62-й хвилині хорвати відкрили рахунок. Подачу Модріча головою замкнув увірвався в коридор між Хачеріді і Караваєвим Крамаріч. Удар вийшов в самий кут - Пятов був безсилий. Поки підопічні Шевченка приходили в себе, Картаті подвоїли перевагу. Отримавши передачу з глибини, Ракітіч прострілив уздовж воріт, і знову-таки Крамаріч при потуранні наших захисників вміло зіграв на дальній штанзі. 0: 2. Приїхали ... Після перерви ми побачили зовсім іншу збірну України. Не ту, яка в першому таймі подарувала надію. Наші ще й підсіли фізично, а суперник вирішив задачу за рахунок індивідуальної майстерності окремих виконавців. Ось вам Модріч і Ракітіч ... Шкода, але для нас ця кампанія закінчилася. І не потрібно буде ламати голову над стратегічним питанням, чи їхати на чемпіонат світу в сусідню країну. Туди вирушить команда Ісландії. А хорвати зіграють в плей-офф. Ми ж будемо готуватися до Ліги націй і Євро-2020. Сергій КОЗЛОВ

Збірна України - збірна Хорватії - 0: 2

Голи: 0: 1 Крамаріч (62, Модріч), 0: 2 Крамаріч (70, Ракітіч).
Україна (4--2--3--1): 12.Пятов - 9.Караваев, 3.Хачеріді, 20.Ракіцкій, 4.Матвіенко - 6.Степаненко, 14.Ротань (16.Сідорчук, 69) - 11.Марлос (18.Беседін, 78), 19.Гармаш ( 22.Коваленко, 66), 10.Коноплянка - 7.Ярмоленко. запасні: 1.Лунін, 2.Соболь, 5.Кучер, 8.Маліновскій, 13.Шепелев, 15.Буяльскій, 17.Зінченко, 21.Пердута, 23.Коваль.
тренер: Андрій Шевченко.
Хорватія (4-2-3-1): 23.Субашіч - 21.Віда, 5.Мітровіч, 6.Ловрен, 2.Врсалько (22.Піваріч, 85) - 19.Бадель, 10.Модріч - 7.Ракітіч, ​​9.Крамаріч (20.Пашаліч, 88), 4.Перішіч - 17.Манджукіч (15.Рог, 90). запасні: 1.Ліваковіч, 3.Міліч, 8.Сантіні, 12.Л.Калініч, 13.Ніжіч, 14.Чоп, 16.Чалета-Цар, 18.Брадаріч.
тренер: Златко Даліч. арбітр: Ф.Брих (Німеччина). попереджені: Степаненко (60), Ротань (64). 9 жовтня 2017 роки. Київ. НСК Олімпійський. 65 000 глядачів. Матч відбіркового турніру ЧС-2018.