243. Косово - Україна

06.10.2017
Шкодер, Лоро Боричів
0:2
Збірна України здобула важливу перемогу над командою Косова в Албанії і продовжує боротьбу за вихід на ЧС-2018 Сьогоднішній поєдинок збірної України проти команди Косова, який відбувся на нейтральній території в Шкодере, Навряд чи можна було назвати вирішальним для підопічних Андрія Шевченка, якби не особливі обставини. Розклад в нашій групі за два тури до фінішу вийшов таким, що втрачати очки синьо-жовтим в жовтневих матчах не можна було ні в якому разі.

Кадрові нюанси і злива

За складом найбільшою інтригою вважалася ймовірність появи на полі з перших хвилин свіжоспеченого громадянина України Марлоса, який в останній момент встиг в Києві оформити документи і прилетів в Албанію під вечір четверга самостійно. У підсумку Шевченко вирішив півзахисника в стартовий склад не ставити. Напевно керуючись тим фактом, що ознайомчу тренування на Лоро Боричів Марлос пропустив, та й додаткові подорожі явно не пішли йому на користь. Таким чином, в основі виявився Гармаш, а також Ротань, чия присутність очікувалося на увазі бажаної перепочинку перед Хорватією для висить на картці Степаненко. Додамо, що на правому фланзі оборони тренерський штаб після втрати незамінного до цього Бутко все-таки віддав перевагу досвідченішого Караваєву перед Пердута. Напередодні матчу Шкодер накрив найсильніший злива. В принципі, синоптики прогнозували таку погоду, але ситуація дещо налякала учасників зустрічі. Чи впорається газон з таким потоком води? Вже дуже всім не хотілося переносити розборки на наступний день. Уже в найближчий понеділок нашій команді приймати в Києві хорватів, а косоварам належить летіти в Ісландію.

Серія ударів Коноплянки

Перший тайм пройшов у невисокому темпі. Звичайно, мокре поле позначилося на діях футболістів, та й наші хлопці, по правді кажучи, події не форсували, намагаючись домогтися успіху після позиційних атак, на класі. Хоча і мали повне територіальну перевагу. І такі можливості були! Коноплянка чотири рази небезпечно пробив в улюбленій манері, зміщуючись з лівого флангу в центр. Двічі господарів виручив голкіпер, один раз м'яч пішов вище воріт, а на 22-й хвилині косоварів врятувала штанга. М'яч в тому епізоді відскочив до Кравцю, але рикошет був сильний, і Артем відзначитися не зміг. Хоча пізніше зумів заробити гірчичник, який не дозволить йому тепер зіграти з Хорватією. Що стосується збірної Косова, то, зрідка організовуючи контратаки, вона запам'яталася двома ударами Цілини і Мурік. Правда, моментами їх не назвеш ... Другий тайм почався ... з відновився зливи і удару того ж Коноплянки поруч зі стійкою. Через пару хвилин перший удар в створ в ролі гравця нашої команди завдав замінив Кравця Марлос. А на 60-й хвилині збірна України таки домоглася свого! Ротань віддав передачу на фланг Коноплянці, той навісив у штрафну, де Гармаш своїм рухом дезорієнтував обігравши Пакараду. Від голови захисника німецького Зандхаузен м'яч і влетів в сітку. 0: 1. Незабаром з-за меж штрафного майданчика знову небезпечно пробив Коноплянка, і Уйкані не без зусиль перевів м'яч на кутовий. А на 87-й хвилині всі питання про переможця матчу зняв Ярмоленко, в упор з декількох метрів розстріляв воротаря Косова після скидки головою Степаненко. Складна і заслужена перемога. Тепер все для нас вирішиться в понеділок. Валерій Новобранець з Албанії

Збірна Косова - збірна України - 0: 2

Голи: 0: 1 Пакарада (60, автогол), 0: 2 Ярмоленко (87, Степаненко).
Косово: 1.УЙКАНІ, 3.Мусоллі (10.Ф.Кастраті, 83), 6.Кріезіу (17.Рашані, 53), 7.Рашіца, 8.Халімі, 9.Целіна, 13.Ррахмані, 15.Войвода, 18. Мурік (21.Нухіу, 70), 19.Пакарада, 22.Яшаніца. Запасні: 12.Бекай, 16.Хайдіні, 2.Л.Кастраті, 4.Пніші, 5.Аліті, 20.Даллку.
Тренер: Альберт Буньяку.
Україна: 12.Пятов, 3.Хачеріді, 4.Матвіенко, 7.Ярмоленко, 10.Коноплянка (15.Буяльскій, 88), 11.Кравец (9.Марлос, 46), 14.РОТАНЬ (6.Степаненко, 63), 16 .Сідорчук, 17.Караваев, 19.Гармаш, 20.Ордец. Запасні: 1.Лунін, 23.Коваль, 2.Пердута, 5.Кучер, 8.Маліновскій, 13.Лукьянчук, 18.Беседін, 21.Шепелев, 22.Соболь.
Тренер: Андрій Шевченко. Арбітр: К.Поусон (Англія). Попереджені: Кріезіу (45), Халімі (86) - Кравець (42), Ордець (55). 6 жовтня 2017 року. Шкодер (Албанія). Стадіон Лоро Боричів. Відбірковий матч ЧС-2018.