241. Україна - Туреччина

02.09.2017
Харків, Металіст
2:0
Збірна України в блискучому стилі перемогла в Харкові збірну Туреччини з рахунком 2: 0
Фото Євгена КРАВСА

сенсаційна перемога збірної Фінляндії над одним з лідерів групи, збірної Ісландії, додала напруження протистояння України і Туреччини. Адже переможець матчу в Харкові виходив мінімум на друге місце в групі I і автоматично ставав фаворитом в боротьбі за путівку на ЧС-2018. відкладений матч в Хорватії і зовсім виводив харківського тріумфатора в лідери групи! Хоча і без цієї фінської сенсації було зрозуміло, що матч Україна - Туреччина для обох команд носить виняткового значення в турнірній стратегії. Про підготовку до поєдинку кореспонденти команди1 докладно повідомляли вам безпосередньо з Харкова. Це були не тільки відкриті для всіх ЗМІ заходи, а й ексклюзивні матеріали з розташування національної команди. Здавалося, ми знали про збірну України всі. Але все одно Андрій Шевченко зумів здивувати нас. Чи не вперше в історії національної команди в день гри пройшло майже годинне тренувальне заняття, яке пройшло неподалік від розташування збірної України в Харкові на стадіоні Сонячний. Чи не змогли ми повністю вгадати і стартовий склад збірної України. Хоча, якщо бути чесними, ми розуміли, що поява в основі Віктора Коваленко було практично стовідсотковим. Але дуже вже непереконливо виглядав атакуючий півзахисник і в останніх матчах чемпіонату, і в десяти попередніх поєдинках збірної України, які не заробивши жодного очка за системою гол + пас. Але терпіння і довіру Андрія Шевченка були винагороджені! Коваленко віддав гольову передачу на Ярмоленка, коли той забивав перший м'яч. Спочатку трохи насторожило і поява Бутко - в основі збірної вийшов гравець, який в цьому сезоні не виходив в офіційних матчах за свій клуб. Але Богдан показав, що він справжній професіонал і провів матч дуже здорово! У будь-якому випадку, відповідальність за вибір стартового складу - цілком на Андрія Шевченка і його помічників. Тому нам просто потрібно було прийняти його як даність. Тим більше, що все склалося для нас дуже добре!
збірна України збірна Туреччини Луческу Шевченко

Мірча Луческу тримав до останнього в таємниці від Андрія Шевченка навіть розстановку своєї команди! Фото Євгена КРАВЦЯ

Мірча Луческу також трохи здивував, залишивши на лаві запасних знакового гравця збірної Туреччини Арду Турана. При цьому говорять, що румунський наставник навіть заборонив своїм помічникам і співробітникам прес-служби малювати тактичну розстановку своєї команди для сайту УЄФА і офіційних трансляторів матчу. Як то кажуть, на війні - як на війні. Емоційного запалу поєдинку додало натхненне виконання 40-тисячне стадіоном Гімну України. Хто бачив і чув, той погодиться - це було вражаюче! Браво, Харків! Браво, вболівальники, які заповнили в цей суботній вечір трибуни стадіону Металіст! Нагадаємо, що завдяки преміум-спонсору Національної збірної команди України з футболу - компанії «Перша приватна броварня» - на матч приїхали вболівальники з усіх кінців країни! Спільно з партнером, ПАТ «Українська залізниця», «Перша приватна броварня» організувала чотири спеціальні поїзди до Харкова для 3 000 шанувальників синьо-жовтої дружини.
На стадіоні Металіст вболівальники створили фантастичну атмосферу! Фото Євгена КРАВСА

І можна сміливо говорити, що збірна України однозначно мала повноцінного 12-го гравця! Не виключено, що саме фантастична атмосфера на стадіоні погнала збірну України на штурм турецьких воріт буквально на перших секундах поєдинку. Чи жарт, до п'ятої хвилини наша команда завдала чотири (!) Удару по воротах збірної Туреччини! Один з них був дуже небезпечний - після кутового, виконаного Коноплянкою, Степаненко головою ледь не послав м'яч у верхній кут воріт. Не вистачило якихось сантиметрів! Взявши паузу на переосмислення ситуації, збірна України провела разючий контрвипад на 18-й хвилині. Багатоходова атака за участю Ротаня, Коваленко, Кравця, Коваленко і Ярмоленко закінчилася разючим ударом останнього з меж штрафного. Гольовою передачею став, як здалося, невдалий удар Коваленко, але це вже не має значення. Як і те, що Андрій перебував в невеликому офсайді. Асистент іспанського арбітра Давида Борбалан, схоже просто не наважився підняти прапорець на вируючому стадіоні. 1: 0. Після цього збірна України трохи зменшила оберти, ведучи гру за рахунком. Особливо не насідаючи на ворота турків, господарі не дозволяли і гостям турбувати Пятова. Неточний удар Емре на 31-й хвилині так і залишився єдиним у першій половині гри. На цю вільність гостей українці на 34-й хвилині відповіли небезпечним ударом Кравця. Але це були ще квіточки! На 41-й хвилині Коноплянка в своєму фірмовому стилі вихором увірвався в штрафну і від лицьової лінії прострілив на Ярмоленка. Холоднокровності Андрія, посадив на хибному замаху і на паузі на п'яту точку практично всю оборону суперника, можна тільки позаздрити! І поаплодувати! Здається найгучніші оплески за межами України в цей момент лунали в Дортмунді.

Так Андрій Ярмоленко забивав туркам другий м'яч. Фото Євгена КРАВСА

Потім з'ясувалося, що перед гольовою передачею Коноплянки м'яч на кілька сантиметрів вийшов за межі поля ... Зізнатися, у нас в той момент постало перед очима епізод, коли на Євро-2012 м'яч на куди більшу відстань залетів у ворота Англії після удару Девіча. Схоже, футбольні боги просто вирішили розрахуватися зі збірною України! У будь-якому випадку, на табло засвітилося рахунок 2: 0 на користь команди Андрія Шевченка! Другий тайм синьо-жовті провели за рахунком. Напевно в перерві тренери нагадали підопічним поєдинок в Коньї, коли турки в результаті змогли відігратися з 2: 0 на користь збірної України. Команда Андрія Шевченка показала, що вміє робити правильні висновки. І це стосується не тільки гравців, а й самого наставника. Втративши кілька блискучих можливостей збільшити перевагу (Бесєдін, двічі Конплянка були на забійних позиціях!) Збірна України довела матч до перемоги! А з урахуванням того, що матч Хорватія - Косово не відбувся через дощ, цей успіх вивів нашу команду в лідери групи! В кінці матчу стадіон скандував: «Шева! Шева! ». Сподіваємося, Андрій Миколайович простить фанатам деяку фамільярність. Робилося це щиро! Дякую за блискучу перемогу!

Збірна України - збірна Туреччини - 2: 0

Голи: 1: 0 Ярмоленко (18, Коваленко), 2: 0 Ярмоленко (42, Коноплянка).
Україна: 12.Пятов - 2.Бутко, 3.Хачеріді, 20.Крівцов, 4.Матвіенко - 22.Коваленко, 6.Степаненко - 7.Ярмоленко, 14.РОТАНЬ (8.Маліновскій, 79), 10.Коноплянка (21.Зінченко , 90) - 11.Кравец (18.Беседін, 70). запасні: 1.Лунін, 23.Коваль, 5.Ордец, 9.Морозюк, 13.Шепелев, 15.Циганков, 16.Сідорчук, 17.Соболь, 19.Шахов.
тренер: Андрій Шевченко.
Туреччина: 1.Бабаджан - 2.Озбайракли, 4.Азіз (13.Сойюнджу, 73), 15.Топал, 3.Куйбаші - 5.БЕЛЕЗОГЛУ, 6.Туфан (14.Озьякуп, 60) - 7.Джігерчі, 11.Чалханоглу ( 10.Туран, 68), 17.Юндер - 9.Тосун. запасні: 12.Генен, 23.Кірінтілі, 8.Інан, 16.Юнал, 18.Еркін, 19.Йокушлу, 20.Шахін, 21.Мор, 22.Айхан.
тренер: Мірча Луческу.
арбітр: Д.Ф.Борбалан (Іспанія). попереджені: Бесєдін (71) - Озьякуп (86).
2 вересня. Харків. Стадіон Металіст. 40 000 глядачів. Матч відбіркового турніру ЧС-2018.