Україна: Дикань, Федецький, Мандзюк, Чеберячко, Гай, Тимощук, Ротань (Едмар, 73), Калініченко (Коноплянка, 55), Девіч, Шевченко (Антонов, 58), Воронін (Мілевський, 45).
тренер: Олег Блохін.
Швеція: Ісакссон, Лустіг (Сафарі, 62), Майсторович, Байрамі (Вільхельмссон, 26), Ларссон С. (Екдаль, 59), Свенссон, Челльстрем (Вернблум, 46), Елмандер (Гюсен, 67), Гранквіст, Герндт (Олссон, 82 ), Вендт.
тренер: Ерік Хамрен.
арбітр: П.Тальявенто (Італія). попереджений: Девіч (69).
10 серпня 2011 року. Харків. Стадіон Металіст. 27 102 глядача. Товариський матч. Харків чекав, сподівався і вірив. Але аншлагу, на жаль, приїзд національної збірної в першій столиці не викликав. Хотілося б списати це на час відпусток, та тільки кілька днів тому календарний матч «Металіста» з «Олександрією» в чемпіонаті зібрав 30 тисяч уболівальників (проти 27-ми з хвостиком на звітній зустрічі). Втім, і зібралася на спарингу зі Швецією аудиторія зробила головній команді країни відмінну підтримку, що відзначили після матчу всі, включаючи Олега Блохіна. До речі, до гри, привізши своїх підопічних з Києва, коуч нашої збірної на передматчевій прес-конференції в черговий раз пройшовся по ліміту на легіонерів, а також менталітету окремих вітчизняних виконавців, які вважають виклик в збірну чимось само собою зрозумілим і тому не викладають повністю в поєдинках за неї. До чого тренер повів такі розмови, було ясно: під рукою у нього залишилося лише 15 польових гравців і два воротарі. І у всій цій компанії перебували відразу три потенційні дебютанти національної команди - Антонов, Едмар і голкіпер Рибка. Який статус при подібних обставинах носила зустріч зі шведами, особисто мені сказати вкрай непросто. Мабуть, більш ніж пристрілювально-оцінний. Для оцінки нинішнього стану кращих представників країни Блохін виставив на поєдинок перевірених бійців. Виняток склав лише Чеберячко, що розташувався в парі з Мандзюком в центрі оборони, Для нього це було лише друга поява на полі у футболці збірної. Більш вірогідним віделс ^ вихід в «старті» Кучера, але він зайняв місце на лавці запасних і в гру так і не вступив. Здивував Блохін і позицією Девіча. Улюбленець харківської публіки зайняв місце на лівій бровці, де то перетворювався на третього форварда, доповнюючи дует Шевченко - Воронін, то виконував функції хавбека, допомагаючи Гаю, що діяв в обороні. І, треба сказати, у відносно новій для себе іпостасі Марко зовсім не загубився. Більш того, саме він, на думку багатьох, був кращим на полі - мав до перерви хороший гольовий момент, постійно заводив і вів вперед партнерів і являв собою зразок активності і креативності. Правда, дебют матчу що у Девіча, що у його партнерів вийшов змазаним. Надмірно нервуючи, українці гостям зі Скандинавії дозволили занадто багато. І наше щастя, що на перших хвилинах їх помилками в обороні не скористалися потужні Елмандер і Герндт, на тлі яких Чеберячко і Мандзюк виглядали не надто переконливо. Та й взагалі, вся центральна вісь командних побудов збірної України виглядала не надто вражаюче. Під стать центральним захисникам штормило Тимощука і Ротаня в півзахисті, а далі такі ж симптоми виявлялися у Вороніна і Шевченка. Як наслідок, у нашої команди не було помітно того стержня, навколо якого повинна і може будуватися вся командна гра. Шведи ж виглядали дещо по-іншому. Показовими були дії капітана Свенссон і Келльстрема на позиції опорника. Майже півгодини вони практично не дозволяли українцям створити щось вартісне на підступах до штрафного Ісакссона. І лише на 29-й хвилині метрах в 20-ти від воріт гостей Девіч змусив сфолити на собі Елмандера, а Калиниченко ударом зі штрафного на почин потурбував голкіпера голландського ПСВ. Його удар став якоюсь відправною точкою - незабаром реакцію воротаря перевірив Шевченко. Ну а на 33-й хвилині на поле виник момент, який ще довго згадуватиме Девіч. Вискочивши з-за спини у Вендта, він спробував носком проштовхнути м'яч у ближній кут, але влучив їм в ногу Ісакссона. Сплеск активності з боку господарів під завісу тайму обнадіяв. Однак сама кінцівка першої половини зустрічі вийшла валідольною. По-перше, отримав пошкодження Воронін, якого під несхвальний свист трибун замінив Мілевський. А по-друге, українці могли отримати гол, як то кажуть, в роздягальню. Уже в компенсований час Чеберячко позіхнув Елмандера, який знайшов в центрі Ларссона і той з лінії штрафного пробив вкрай неприємно для Диканя. Благо, реакція уродженця Харкова не підвела. Дебют другого тайму, як і першого, залишився за підопічними Еріка Хамрена. І знову основна загроза з їхнього боку виходила від Герндта і Елмандера. До честі господарів, в цей раз вони відповіли на порядок бистрее- Гай, підключившись до атаки, міг вразити ворота Ісакссона, але голкіпер зіграв вище всяких похвал. По-справжньому ж гра розгорнулася на користь збірної України після заміни Калиниченко на Коноплянку. З його виходом на поле Девіч перейшов з лівого флангу на правий, де став буквально тероризувати Вендта. Господарі домоглися непоганого. ігрового переваги над гостями, але оборона шведів нагадувала собою неприступну кам'яну стіну. Втім, як відомо, вода камінь точить. Ось і тут здавалося, що в якийсь момент захист скандинавів все ж дасть тріщину. Однак вийшло навпаки. Невпинне прагнення гостей йти з-під тиску господарів в швидкі контратаки матеріалізувалося в гол Хюсена. На другій доданій хвилині після розрізання пасу від Свенссон (Чеберячко і Мандзюк зіграли роль статистів) півзахисник «Гетеборга» на мить випередив Диканя і направив м'яч повз нього точно в ціль. 0: 1 ... (Юрій дотепність, газета КОМАНДА, 12.08.2011)