Голи: Шанлі (58), Четін (62), Алтинтоп (65).
Україна: Шовковський, Мандзюк, Русол (Чигринський, 46), Кучер, Шевчук (Ярмаш, 46), Гай (Назаренко, 46), Тимощук, Калініченко (Гусєв, 46), Ротань, Гоменюк (Шевченко, 46), Селезньов (Мілевський, 46 ).
Тренер: Олексій Михайличенко.
Туреччина: Демірель, Четін, Балта, Зан, Хам.Алтинтоп, Генюл (Саріогло, 80), Кахвечі (Йилдирим, 46), Шахін (Хал. Алтинтоп, 82), Туран (Кейбасі, 86), Шанлі (Казім-Річардс, 68) , Акман (Гюльселам, 46).
Тренер: Фатіх Терім.
Арбітр: Д.Чеферін (Словенія). Попереджені: Шевченко (88) - Четін (76), Шахін (80).
12 серпня 2009 року. Київ. Стадіон "Динамо" ім. В. Лобановського. 8 000 глядачів. Товариський матч. Відеоогляд матчу
Серпень 2009 р. Україна - Туреччина - 0: 3. фото tff.org

Поступатися завжди образливо. А капітулювати перед суперником, як то кажуть, без варіантів - тим більше. З огляду на розгромної поразки підопічних Олексія Михайличенко від турків нас може тішити лише те, що цей матч носив статус товариського, або, як любить поправляти наставник, контрольного, І хоча навряд чи у кого-то до цього могло скластися думка, що гравці української національної дружини витають у хмарах, іноді гучні ляпаси, подібні до тієї, яку збірна України отримала в середу, бувають навіть до місця. Протвережує, так би мовити, і змушують дивитися на інші команди без рожевих окулярів. Якщо, наприклад, два місяці тому «синьо-жовтим» довелося чимало попотіти, щоб добути вольову перемогу над Казахстаном, то до чого дивуватися продемонстрованому нам майстер-класу від півфіналістів Євро-2008 турків, де господарі зустрічі виглядали лише цікавими школярами? П'ять років тому на стамбульській арені Шюкру Сарачоглу все відбувалося з точністю до навпаки. Турецька збірна, зробивши чимало набігів на володіння Шовковського, прогавили три гольові атаки наших хлопців. Поразка 0: 3 (в офіційному матчі!) Через кілька місяців спричинило за собою відставку Ерсун Янала, якого і замінив на тренерському посту Імператор Фатіх Терім. В епоху Олега Блохіна збірна України критикували часом навіть жорсткіше, ніж зараз, проте вона домагалася результату, будучи відомою тренером-максималістом - нехай не особливо досвідченим в тактичних премудростях, зате знають свою кінцеву мету. Чи є чіткий план розвитку збірної у Олексія Михайличенка, для багатьох поки загадка. Остання (і єдина) репетиція напередодні вирішальних осінніх матчів кваліфікації показала, що яскраво вираженого варіанту основи у нас як і раніше немає. У першому таймі зустрічі з турками на лавці запасних залишилися капітан збірної України Шевченко, капітан Динамо Мілевський, лідери відповідно Шахтаря і Дніпра Чигринський і Назаренко, потенційний гравець стартового складу Гусєв.
збірна України збірна Туреччини

Втім, замість них на поле вийшли зовсім не зелені молодики, що було б, загалом, цілком виправдано, а неодноразово перевірені в справі дядьки. Так, середній вік футболістів, що грали в першому таймі, перевищив 27 років, що виявилося навіть більше, ніж аналогічний загальний показник для виконавців, що з'явилися після перерви! .. У цьому світлі, напевно, якимось безрозсудним екперіментатором і авантюристом постав досвідчений Фатіх Терім , який не тільки викликав у команду недавнього учасника Євро-2009 серед 19-річних Серкан Йилдирима, але і дав зіграти йому цілий тайм. Той, до речі, не забув віддячити за це і наставника, і партнерів двома гольовими пасами - після одного з них гості відкрили рахунок, після другого - зробили перемогу розгромної. Це відбувалося вже в другій половині матчу. У першій же гострі епізоди можна було перерахувати по пальцях, причому збірна України так і не спромоглася на те, щоб хоча б раз пробити по воротах Волкана. Залишається тільки гадати, куди дівається горезвісне взаєморозуміння між гравцями того ж Дніпра під час їх перебування в збірній, якщо Ротань, Калиниченко, Гоменюк і Селезньов, по суті, не створили жодного моменту. Кілька ж закидів через все поле у ​​виконанні то Шовковського, то захисників, коли за м'яч, по ідеї, повинні були чіплятися два дніпровських форварда, закінчувалися нічим - Селезньову за традицією не вистачало швидкості і легкості, а у Гоменюка заплутувалися ноги в не самих складних ситуаціях ... Гості ж кілька разів по-справжньому потурбували Шовковського. Спочатку українські захисники прогавили Айхана, який вийшов на побачення з нашим голкіпером, однак пробив по центру. Потім Хаміт Алтинтоп продавив на правому фланзі Шевчука і пробив з лінії штрафного - знову на місці виявився наш страж. Проблеми, які відчувала збірна України до перерви, посилилися в другі 45 хвилин. Вихід на газон технарів - Шевченко, Мілевського, Назаренко, Гусєва - мав на увазі більше володіння м'ячем нашої збірної, однак в тилу при цьому у нас гуляв вітер. Хавбек Баварії Тимощук і тимчасово переведений на позицію опорного Ротань не встигали за своїми візаві в центрі поля, а дует захисників, що представляють Шахтар, і зовсім куняв. Капітану турків Тунджай вистачило одного розумного пасу, щоб як ніж крізь масло пройти по проспекту імені Чигринського і Кучера. І це був тільки початок кошмарної для нас семиминутка. Наступні два голи виявилися під стать первістку - як з естетичної, так і з дидактичної точки зору. Під номером два в цьому навчальному посібнику, призначеному для української оборони, стояв параграф «Гра головою». Сіріє Четін прекрасно пояснив тему на практиці. Треба припускати, Чигринському вчитися буде не соромно - навіть в статусі потенційного придбання Барселони ... Перебуваючи в стані якогось заціпеніння, Дмитро і компанія прогавили ще випад турків, дозволивши Хаміту і Серканом обіграти чи не півкоманди ... У час, що залишився матчу глядачі побачили ... перший удар збірної України по чужих воротах, натужні спроби відігратися, проте не будемо тішити себе ілюзіями. Контрольну ми провалили! Дай Бог, щоб запасу знань, накопиченого тренерами і футболістами за попередні «сесії», вистачило нашій команді для успішного складання двох вересневих іспитів в груповому турнірі чемпіонату світу. У Південну Африку з «двійками» і «трійками» нікого не пускають! ..

Юрій ТРОХИМЧУК, газета КОМАНДА (14.08.2009)